MENU

Skoda chce zbudować Superba RS

Citroen C-Elysee 2017 – po kolejne sukcesy

13 listopada 2016 Great news! Autor:

Mercedes-Maybach S650 Cabrio – nowy wymiar

Mercedes poważnie traktuje zbliżające się targi motoryzacyjne w Los Angeles, już za kilka dni zadebiutuje tam oficjalnie prawdopodobnie najmocniejsze cabrio w historii Daimlera.

Potencjalnych klientów, ale też fanów marki, ucieszy fakt, że S650 Cabrio nie skończy swojego życia jako auto studyjne, ale trafi do limitowanej produkcji. Z zapowiedzi filmowej wynika, że powstanie linia 300 egzemplarzy, natomiast amerykańskie media mówią, że aż 1/3 z nich trafi na rynek USA.

2017-mercedes-maybach-s650-cabriolet-02

Co pod maską? Najprawdopodobniej będzie to podwójnie doładowane V12 o pojemności 6 litrów, które osiągnie moc około 600 koni mechanicznych, natomiast moment obrotowy będzie oscylować w granicach 1000 Nm! To oznacza, że S650 zbliży się bardzo do odmiany S65 AMG, co sprawi, że może się stać najmocniejszym, a jednocześnie najbardziej luksusowym kabrioletem w historii koncernu.

Znaczek Maybacha sugeruje wyposażenie jeszcze bogatsze niż w najwyższej wersji wyposażenia klasy S. Oznacza to jeszcze bardziej luksusowe wykończenie wnętrza oraz akcenty stylistyczne nadwozia (jak na przykład widoczne na filmie chromowane krawędzie wlotów powietrza).

Premiera Maybacha S650 Cabrio przewidziana jest na środę, wtedy poznamy wszystkie szczegóły.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij