MENU

Nowa Honda Civic Type R w wersji produkcyjnej

Porsche 911 GT3 powraca z manualem

7 marca 2017 Great news! Autor:

Audi RS5 – z sercem Porsche

Jeszcze szybsze, jeszcze mocniejsze i lżejsze – takimi słowami szef oddziału Audi Sport opisuje nową generację modelu RS5.

Audi RS5 nowej generacji będzie już nie tylko wygodnym coupe, które kiedy trzeba pojedzie bardzo szybko, teraz będzie to przede wszystkim maszyna zdolna do pokonania niejednego superauta i to bez wiekszego wysiłku. Podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 2,9 litra pochodzi z Porsche Panamery 4S i generuje w Audi moc 450 koni mechanicznych. Dzięki ogromnemu momentowi obrotowemu (600 Nm) oraz napędowi Quattro RS5 wystrzeli do “setki” w 3,9 sekundy! Prędkość maksymalna będzie limitowana do 250 i 280 km/h (w zależności od wersji).

2018-audi-rs5-02

Poza nowym sercem RS5 ma także zupełnie nowe zawieszenie, które zdaniem inżynierów ma sprawić, że Audi będzie z jednej strony lepsze podczas jazdy wyczynowej, jak i wygodniejsze podczas dojazdów… na przykład na tor lub do supermarketu. RS5 będzie można doposażyć w ceramiczne tarcze hamulcowe, system Dynamic Ride Control, czy układ kierowniczy jeszcze bardziej skoncentrowany na jeździe wyczynowej dający maksymalnie duże odczucie tego co dzieje się z kołami na kole kierownicy.

2018-audi-rs5-03

We wnętrzu poza specjalnym wykończeniem dedykowanym dla modeli RS znajdą się sportowe fotele oraz spłaszczona u dołu kierownica. W wyświetlaczu systemu Virtual Cockpit poza informacjami o nawigacji i multimediach dodatkowo znajdą się wskazania temperatury płynów w silniku oraz aktualnego przeciążenia.

Nowe Audi RS5 trafi do salonów w połowie tego roku.


2018-audi-rs5-04 2018-audi-rs5-05
2018-audi-rs5-06 2018-audi-rs5-07

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij