MENU

Subaru WRX STI Diamond Edition – wyjątkowa edycja

Ram 1500 North Edition – zima po amerykańsku

19 listopada 2018 Great news! Autor:

Lynk & Co będzie startować w wyścigach

Chociaż na pierwszy rzut oka nie jest to informacja elektryzująca motoryzacyjną opinię publiczną, warto zwrócić uwagę na działania producenta.

Lynk & Co to firma założona w 2016 roku przez koncern Geely we współpracy z Volvo, które od pewnego czasu należy do chińskiej firmy. Chociaż producent póki co szerzej znany jest jedynie z pokazania kilku modeli koncepcyjnych, chce zawojować rynek na całym świecie. Strategią, jaką obrała chińsko-szwedzka firma, jest sprzedaż auta bezpośrednio do klienta.

Jednym ze sposobów promowania samochodów Lynk & Co będzie ich udział w wyścigach serii samochodów turystycznych (TCR). Zdaje się, że start nowej marki w serii będzie bardzo udany. Za udział samochodów Lynk & Co będzie odpowiadać zespół Cyan Racing, który swoje doświadczenie opiera na współpracy z Volvo.

Za sterami chińsko-szwedzkich samochodów zasiądą doświadczeni kierowcy. Pierwszym z nich będzie prawdziwa gwiazda wyścigów samochodów turystycznych – Yvan Muller. Francuz czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata. Drugim kierowcą będzie pochodzący ze Szwecji Then Bjork, który swój najlepszy wynik zanotował w 2017 roku, kiedy zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców. Szwed, jak na swoją narodowość przystało, w 2017 roku zasiadał za kierownicą Volvo. Nazwisko trzeciego kierowcy nie stało jeszcze opublikowane.

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij