MENU

Corvette C8 Stingray – amerykańskie Ferrari

Audi A1 Citycarver – najmniejszy crossover w gamie Audi

25 lipca 2019 Great news! Autor:

Lancia wciąż bardzo popularna

Chociaż włoska marka została niemal zapomniana w Europie, to mamy dobre wieści dla jej fanów – jej popularność nie słabnie.

Przyszłość Lancii stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Od kilku lat włoska marka z bardzo bogatą tradycją jest niemal nieobecna na światowym rynku motoryzacji. Obecnie Lancię możemy kupić jedynie na rodzimym rynku. Co więcej, klienci mogą wybierać nie pomiędzy modelami a jedynie wersjami wyposażenia jednego modelu – Ypsilon.

Pomimo takiego stanu rzeczy, jak wynika z oficjalnych komunikatów prasowych producenta, Lancia jest w Unii Europejskiej marką popularniejszą od szeroko promowanej… Alfy Romeo. Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, to faktycznie Lancia w tym roku może się pochwalić liczbą ponad 34 000 sprzedanych samochodów, podczas gdy należąca do tego samego koncernu Alfa Romeo sprzedała na tym samym runku “jedynie” około 27 700 pojazdów.

Nie zmienia to faktu, że Lancia jest marką całkowicie wygaszoną na rynkach innych niż włoski. Model Ypsilon to natomiast wiekowa konstrukcja, która lata świetności ma za sobą i pod względem technologicznym wyraźnie zaczyna przegrywać z konkurencją. Na korzyść modelu działa fakt, że Włosi bardzo przychylnie patrzą na małe samochody miejskie, które w zatłoczonych miastach zwyczajnie łatwiej zaparkować.

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij