MENU
Bugatti Chiron

Bugatti Chiron – nowa epoka

Fiat 124 Spider Abarth

Fiat 124 Spider Abarth – la dolce vita!

Lamborghini-Centenario-1

1 marca 2016 Great news! Autor:

Lamborghini Centenario LP 770-4 – idealny plakat dla chłopca

Dla każdego młodego fana motoryzacji, plakaty z samochodami nad łóżkiem to pierwsza namiastka obcowania z superautem. Sam pamiętam posiadanie plakatu z Lamborghini Countachem, a później Reventonem nad łóżkiem, co za każdym razem pobudzało dziecięcą wyobraźnię i chęć posiadania takiego wspaniałego samochodu.

W ten nurt idealnie wpisuje się nowe Lamborghini Centenario LP 770-4. Wygląda dokładnie tak jak powinno wyglądać Lamborghini – wulgarne, przesadzone z zewnątrz, z ogromnymi wydechami i tyłem ostrym niczym dobra maczeta.

Lamborghini-Centenario-2

Co wiemy o nowym, „plakatowym” Lamborghini? Najmocniejszy w historii marki silnik V12, osiągający 760 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna – 350 km/h. Nowatorskimi rozwiązaniami będą układ aktywnego sterowania tylnej osi, a także bardziej przyziemna rzecz która ucywilizuje to auto względem chociażby Aventadora – ekran dotykowy we wnętrzu z obsługą internetu oraz podłączeniem Apple CarPlay.

Niestety, jak na idealne plakatowe auto przystało, będzie ono produkowane w limitowanej serii. Druga zła wiadomość, podczas dzisiejszego odsłonięcia auta, Stephan Winkelmann potwierdził wyprzedanie wszystkich egzemplarzy (20 Coupe i 20 Roadsterów). Osobiście mam nadzieję że przyszłe modele Lamborghini będą wyglądem zbliżone do modelu Centenario. No może za wyjątkiem tych żółtych detali, no ale w końcu każde auto na plakacie powinno wyglądać na przesadzone. I Nowe Centenario dokładnie tak wygląda.


Lamborghini-Centenario-3 Lamborghini-Centenario-8 Lamborghini-Centenario-7 Lamborghini-Centenario-6 Lamborghini-Centenario-5 Lamborghini-Centenario-4

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , ,