MENU
Peugeot-Rifter-02

Peugeot Rifter – cennik w Polsce

maserati-levante-gts-01

Maserati Levante GTS – ponadprzeciętny średniak

lada-vesta-sport-01

10 lipca 2018 Great news! Autor:

Łada Vesta Sport – pozytywny rosyjski doping

Chociaż to jeszcze nie prawdziwy hothatch, to trzeba przyznać, że Rosjanie zrobili zdecydowany krok naprzód. Poznajcie nową odmianę modelu Vesta.

Łada Vesta jest naprawdę popularna w Rosji. Chociaż przegrywa nadal z konstrukcjami konkurencji to jest zdecydowanie jednym z tych towarów, którymi Łada może się pochwalić nie tylko na swoim rynku, ale także za granicą (i to zachodnią!). Marka będąca obecnie pod skrzydłami Renault podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Moskwie zaprezentuje najszybszą odmianę swojego małego sedana nazwaną po prostu Sport.

lada-vesta-sport-02 lada-vesta-sport-03

Vesta Sport od standardowej różni się przede wszystkim zderzakami, pakietem stylistycznym, wlotami powietrza oraz naprawdę nieźle wyglądającymi końcówkami wydechu i dyfuzorem z tyłu. Poza tym Łada wyposażyła najszybszą Vestę w 17-calowe felgi aluminiowe oraz obniżyła zawieszenie do 162 mm. Pod maską pracuje silnik benzynowy 1.8 o mocy 150 koni mechanicznych sprzężony z manualną skrzynią biegów.

lada-vesta-sport-05 lada-vesta-sport-04

Chociaż nie jest to hothatch pokroju Forda Focusa RS, Renault Megane RS czy choćby Volkswagena Polo GTI, to należy zauważyć, że moc 150 koni mechanicznych w połączeniu z niewielkim rozmiarem auta zwiastuje przyzwoite osiągi. Gdyby zaś chcieć znaleźć Ładzie konkurenta z tej samej półki to byłoby nim oferowane w Ameryce Południowej Renault Sandero RS 2.0.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , ,