MENU
bmw-i8-spyder-spy-photos-16

Raport szpiegowski #1: nowe Mercedesy, Toyoty i… londyńska taksówka...

new-lamborghini-aventador-version-spy-photo

Raport szpiegowski #2: nowe 911, ostrzejszy Aventador i powrót...

Karim_Habib

15 marca 2017 Great news! Autor:

Infiniti zatrudnia szefa designu BMW

Spory ruch na „motoryzacyjnym rynku transferowym”. Dużo zmian miało miejsce w grupie Nissana – rotacja dotyczy działu designu i to na najwyższych szczeblach, a stanowisko odpowiedzialnego za wygląd Infiniti zajmie znany z BMW Karim Habib.

Mamy tu do czynienia ze swego rodzaju łańcuchem rotacji, więc rozpracujmy go po kolei. Shiro Nakamura, czyli do tej pory najważniejsza osoba odpowiedzialna za projektowanie w koncernie Nissana, wraz z końcem miesiąca odchodzi na emeryturę. Japończyk współpracował z marką od 17 lat i to on odpowiada za aktualny wizerunek firmy. Na swoim koncie ma takie modele jak GT-R, 370Z, czy też bardzo odważne Murano i Juke’a.

Jego miejsce zajmie Alfonso Albaisa, który zajmował dotychczas posadę szefa designu w Infiniti. W jego portfolio znajdują się takie projekty jak pobudzający wyobraźnię koncepcyjny Emerg-e, czy też Q80 Inspiration. Wśród seryjnych modeli warto wyróżnić choćby QX30, nadchodzące QX50, czy też fantastyczne Q60. Może to oznaczać interesujący zastrzyk świeżości w designie Nissana, ale co dalej z Infiniti?

W tym miejscu chyba robi się najciekawiej, bo zwolnione przez Albaisę stanowisko zajmie Karim Habib. Kanadyjczyk to szef designu w BMW, co już powinno być wystarczająco satysfakcjonującą informacją dla tych, którzy oczekują od Infiniti interesującego języka stylistycznego. Co więcej, niemiecka marka jest także bezpośrednim rynkowym konkurentem firmy. Habib zaś w swoim portfolio aktualne BMW X1, przygotowujące się do produkcji X2 oraz zniewalający 3.0 CSL Hommage Concept. Wcześniej zaś współpracował z Daimlerem, maczając palce między innymi w nowej odmianie klasy C.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,