MENU

Koenigsegg zapowiada nowy model

Nowe Volvo S60 – mniejszy brat S90

26 czerwca 2018 Great news! Autor:

Citroen Berlingo Van – pracownik roku?

Pochodzący z Francji producent samochodów zaprezentował oficjalnie roboczą wersję swojego małego auta dostawczego, które ma stanowić o sile marki na rynku samochodów użytkowych.

Chociaż Berlingo Van to samochód z pewnością nieporywający i nieczęsto opisywany przez dziennikarzy motoryzacyjnych, warto podkreślić jego znaczenie dla Citroena. Jest to bowiem najpopularniejsze auto stworzone z myślą o pracy w gamie producenta, które w ostatnim okresie odpowiadało za średnio 40% sprzedaży wszystkich aut użytkowych Citroena! Zgodnie z zasadą niespoczywania na laurach Citroen ciężko pracował i zaprezentował nową generację dostawczaka.

2019-citroen-berlingo-01 2019-citroen-berlingo-02

Nowe Berlingo Van stylistycznie zostało zbliżone do pozostałych modeli producenta, jednak zostało jednocześnie mocno zmodernizowane względem odmiany osobowej. Nie znajdziemy tu nakładek plastikowych po bokach, czy też typowych dla Citroena wysuniętych na górę świateł do jazdy dziennej z jednocześnie umieszczonymi nisko na zderzaku światłami mijania. Najważniejsze w tym przypadku jest jednak wnętrze i możliwości przewozowe. Kombivan dostępny będzie w dwóch długościach nadwozia. Krótksza odmiana będzie miała “pakę” o długości użytkowej 181 cm, dłuższa – 216 cm. Ładowność wyniesie od 600 kg do nawet tony. Wszystko w tym przypadku zależy od wybranej długości samochodu, silnika i liczby miejsc siedzących w środku. Tych ostatnich może być aż 5 w odmianie brygadowej, przez trzy w wersji z kanapą z przodu oraz klasycznie – dwa. Silniki do wyboru to trzycylindrowy benzyniak 1.2 oraz Diesel 1.5 nowej generacji.

2019-citroen-berlingo-04

Poza tym na pokładzie znajdzie się aż 20 systemów wspierających kierowcę, w tym system informujący o możliwości przeciążenia pojazdu. W momencie, kiedy masa całkowita Berlingo osiągnie 90% dopuszczalnego limitu, auto poinformuje o tym użytkownika za pomocą sygnału dźwiękowego oraz zapalonych diod LED na desce rozdzielczej. Poza tym kierowca może mieć do dyspozycji system info-rozrywki z kolorowym wyświetlaczem oraz bezprzewodową ładowarkę do smartfona.

2019-citroen-berlingo-05

Citroen Berlingo Van właśnie wszedł do produkcji, samochody do dealerów mają trafić pod koniec roku. Wraz z opisywanym modelem koncern PSA na rynek wprowadza także bliźniaczego Opla Combo oraz Peugeota Partnera.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij