MENU

Aventador SVJ ostatnim niezelektryzowanym supersamochodem marki Lamborghini

Ford Mustang w wyścigach NASCAR

9 sierpnia 2018 Great news! Autor:

Fiat Punto – koniec długiej produkcji

Chociaż aż trudno w to uwierzyć, to miejskie auto włoskiej marki było produkowane aż 13 lat i doczekało się kilku faceliftingów.

Punto trzeciej generacji stało się jednym z najdłużej produkowanych modeli włoskiej marki. Zaprezentowany w 2005 samochód roku był nowym krokiem w historii modelu, który dzięki nowej wtedy generacji urósł oraz stał się bardziej komfortowy. Pomimo to Fiat przez 5 lat sprzedawał drugą i trzecią generację Punto… jednocześnie. Co ciekawe, nawet teraz, pomimo wiekowej konstrukcji samochód nadal sprzedawał się całkiem nieźle na wielu rynkach. Klientów nie odstraszał nawet fakt, że w ostatnim przeprowadzonym na Punto teście zderzeniowym Euro NCAP przyznało autu… 0 gwiazdek.

Punto nie doczeka się na razie następcy. Rozwijająca się cały czas gama modelu 500 oraz niezła sprzedaż Tipo nie dają podstaw do inwestowania pieniędzy w miejskie Punto. Poza tym koncern FCA ma jeszcze jeden argument ku takiemu działaniu – rozwój innych marek. Miejsce Punto na linii produkcyjnej we włoskiej miejscowości Melfi zajmie mały SUV Maserati, poza tym FCA skupia teraz swoją uwagę na rozwoju Jeepa oraz Alfy Romeo.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij