MENU

Dacia Duster niezmiennie popularna

Skoda Kodiaq RS – sportowa, siedmioosobowa

13 czerwca 2018 Great news! Autor:

Aston Martin Rapide AMR – wymarzona podróż

Brytyjski producent samochodów sportowych zaprezentował sportową odmianę swojej limuzyny. Silnik V12 to dopiero początek przygody…

AMR – trzy magiczne litery, które oznaczają nic innego jak Aston Martin Racing. Jak ma się to do limuzyny, jaką jest model Rapide? Podniesienie mocy to tylko jedna z przeprowadzonych operacji, zacznijmy jednak od kwestii wizualnych. Aston Martin zmienił ten model z eleganckiego auta w rasową maszynę. Auto zyskało karbonowe elementy stylistyczne, które mają także zastosowanie czysto aerodynamiczne – chodzi o pakiet spojlerów. Dodatkowo samochód zyskał nowe zderzaki, na przednim znalazły się nowe światła LED, w tylny wbudowano zaś pokaźny dyfuzor oraz cztery końcówki układu wydechowego. Wszystko zostało pokryte specjalnym odcieniem grafitowego lakieru z tradycyjnie kontrastującymi limonkowymi pasami. We wnętrzu miejsce zajmuje jeszcze więcej włókna węglowego, które wraz z tapicerką z Alcantary i kolorowymi wstawkami uzupełniają całość fenomenalnego wyglądu Rapide AMR.

aston-martin-rapide-amr-01 aston-martin-rapide-amr-02

Pod maską pracuje silnik V12 wprost z modelu Rapide S, który jednak specjalnie dla wersji AMR został wzmocniony. Zamiast standardowych 552 koni mechanicznych generuje ich aż 580. Pomimo tego zwiększeniu nie uległa wartość momentu obrotowego, która nadal wynosi 630 Nm. To wszystko pozwala Rapide AMR osiągnąć pierwszą “setkę” w 4,2 sekundy i pojechać maksymalnie 330 km/h.

aston-martin-rapide-amr-05 aston-martin-rapide-amr-06

Poza zastrzykiem mocy Rapide AMR zyskał nowe hamulce. Sześciotłoczkowe zaciski z przodu i czterotłoczkowe z tyłu pozwolą sprawniej zatrzymać auto zaciskając klocki na ceramicznych tarczach. Dodatkowo o 10 mm, w stosunku do standardowej wersji, zostało obniżone zawieszenie, natomiast amortyzatory zostały utwardzone. W połączeniu z 21-calowymi felgami może to oznaczać twardą, ale jakże przyjemną jazdę.

aston-martin-rapide-amr-08 aston-martin-rapide-amr-07

Aston Martin Rapide AMR zostanie wyprodukowany w liczbie zaledwie 210 egzemplarzy. Jeżeli jesteście zainteresowani jego kupnem (a jesteście, prawda?) to mamy złą wiadomość… prawdopodobnie Was na niego nie stać. Cena przekroczy okrągły milion złotych.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij