MENU

Drobny retusz Mercedesa CLA

Mercedes-AMG GLC43 – postrach Porsche

17 marca 2016 Great news! Autor:

Znamy nową Toyotę GT86!

Od kilku miesięcy co rusz natrafialiśmy na zdjęcia szpiegowskie odnowionej Toyoty GT86. Pogłoski mówiły o debiucie w Genewie, jednak musieliśmy zaczekać chwilę dłużej – teraz znamy już szczegóły. Jeden z najbardziej uwielbianych przez fanów motoryzacji wozów zostanie pokazany na przyszłotygodniowych targach w Nowym Jorku.

Pierwsze plotki sugerowały, że sportowe coupe Toyoty może stać się hybrydą, lecz plany te zostały albo odroczone w czasie, albo wyrzucone do kosza. Pod maską nowej GT86 nadal znajdziemy 2-litrowy silnik typu boxer, który w amerykańskiej specyfikacji rozwija teraz 205 koni i 212Nm momentu obrotowego. To niewielka różnica w stosunku do poprzednika, ale producent zapewnia, że aby poprawić osiągi inaczej zestopniował przełożenia skrzyni biegów. Auto otrzymało też nowe amortyzatory i sprężyny, które zdaniem Toyoty mają uczynić sportowca jeszcze bardziej zwartym i łatwiejszym do kontrolowania.

2017-toyota-gt86-2

Jeśli idzie o stylistykę, zmiany są subtelne, lecz zauważalne. Obok sporo większego wlotu powietrza, najbardziej w oczy rzuca się przemodelowany przedni zderzak i nowe lampy tylne. Nieco inaczej wygląda też ułożenie świateł do jazdy dziennej. Ostatnim akcentem jest nowy wzór aluminiowych obręczy.

Nie opublikowano jeszcze zdjęć wnętrza, ale producent zapewnia o lepszej jakości wykonania poprzez zastosowanie dużych ilości Alcantary. Nowością będzie możliwość sterowania ustawieniami radia z poziomu kierownicy. GT86 od teraz ma być też wyposażone w zapobiegający stoczeniu system Hill Start Assist.

Samochód pojawi się w sprzedaży pod koniec tego roku. Więcej informacji dowiemy się już w przyszłym tygodniu, czekamy też na potwierdzenie europejskiej specyfikacji. Na ten moment nie wiemy nic o liftingu bliźniaczego modelu – Subaru BRZ – z którym spędziliśmy kapitalny tydzień w zeszłym roku.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij