MENU

Ford Puma powróci jako crossover

Mercedes-AMG CLA 35 – kolejny gorący sedan

8 kwietnia 2019 Great news! Autor:

Volkswagen Transporter 6.1 – oficjalna zapowiedź

Jeszcze tej jesieni w salonach pojawi się dostawczy Transporter w wersji po kuracji odmładzającej.

Volkswagen niedawno zaprezentował model T6 w odmianie po liftingu. Nazwana jako T6.1 będzie dostępna dla klientów już niedługo. Tymczasem jesienią do salonów trafi wersja dostawcza. Transporter 6.1 będzie przystosowany do nowych norm emisji spalin dla aut dostawczych oraz bardziej komfortowy w użytkowaniu.

Gama jednostek napędowych ograniczy się do jednego Diesla 2.0 TDI, który będzie występować w następujących odmianach mocy (wartości wyrażone w koniach mechanicznych): 89, 109, 148 oraz 196. Dwie ostatnie będą opcjonalnie dostępne z napędem na 4 koła. Transporter dodatkowo ofertowany będzie w 110-konnej odmianie czysto elektrycznej. Bateria o pojemności 77,6 kWh ma pozwolić na pokonanie 400 kilometrów. Jest to jednak wartość zgodna z cyklem pomiaru NEDC, więc faktyczny zasięg powinien oscylować w granicach 300 kilometrów.

Kierowcę podczas jazdy wspomogą nowe systemy. Będą to między boczne czujniki, system alarmujący o ruchu za samochodem, asystent jazdy z przyczepą, asystent zachowania samochodu w przypadku silnych bocznych podmuchów wiatru czy system wykrywający znaki drogowe. Do tego użytkownik będzie mógł korzystać ze znajdującego się na pokładzie gniazdka 230V.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij