MENU
Toyota i-Ride Concept

Toyota Concept-i Ride – nowoczesność dla wszystkich

mazda-vision-coupe-concept-4

Mazda Vision Coupe i Mazda KAI – nadciąga piękno

2018-vw-arteon-1

18 października 2017 Great news! Autor:

Volkswagen liderem sprzedaży, Alfa Romeo liderem wzrostu

ACEA – Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów podsumowało zestawienie rejestracji nowych aut w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez ACEA, od stycznia tego roku w krajach Unii Europejskiej zarejestrowano w sumie 11,7 mln nowych samochodów. Państwo, w którym pojawiło się najwięcej aut to Niemcy z wynikiem 2,6 mln. W Polsce w tym okresie zarejestrowano co prawda „tylko” 355,5 tys. samochodów, jednakże jesteśmy jednymi z liderów dynamiki rejestracji.

Jak wynika z danych ACEA w okresie od stycznia do września tego roku w Polsce zakupiono 17,3% więcej samochodów niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. To daje nam piąte miejsce wśród najbardziej dynamicznych rynków w Unii Europejskiej za Litwą, Chorwacją, Węgrami oraz Bułgarią.

Bez zaskoczenia kształtuje się klasyfikacja producentów. Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się Volkswagen z wynikiem blisko 1,3 mln zarejestrowanych samochodów. Drugie miejsce wciąż zajmuje Renault, jednakże wynik francuskiej marki jest gorszy o blisko 400 tys. rejestracji. Pozostałe miejsce zajmują odpowiednio Peugeot (654 tys.), Fiat (621 tys.), Audi (620 tys.) i Mercedes (612 tys.).

Zaskoczeniem jest natomiast klasyfikacja producentów notujących w tym roku największe wzrosty. Pierwsze miejsce z wynikiem 33% wzrostu sprzedaży w porównaniu z poprzednim rokiem zajęła Alfa Romeo. Druga w tym zestawieniu jest natomiast… Łada! Rosyjski producent będący częścią koncernu Renault może pochwalić się wzrostem na poziomie 29%. Pozostałe miejsca z dwucyfrowym wynikiem zajęły odpowiednio Toyota, Seat oraz Dacia.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,