MENU
2018-vw-arteon-1

Volkswagen liderem sprzedaży, Alfa Romeo liderem wzrostu

bmw-x2-2018-6

BMW X2 – rodzina się powiększa

mazda-vision-coupe-concept-4

25 października 2017 Great news! Autor:

Mazda Vision Coupe i Mazda KAI – nadciąga piękno

Poznaliśmy właśnie jedną z najpiękniejszych premier tegorocznych targów w Tokio – Mazdę Vision Coupe. A jakby tego było mało… producent zaprezentował też koncept o nazwie KAI.

Vision Coupe to czterodrzwiowa limuzyna, której stylistyka powala na kolana. Mamy tu kapitalne połączenie sportu i elegancji z charakterystyczną długą maską i nisko poprowadzoną linią dachu, a takie akcenty jak poczwórny wydech i ogromne tarcze hamulcowe podkreślają poważne aspiracje.

mazda-vision-coupe-concept-3

Nie znamy niestety szczegółów technicznych. Od pewnego czasu mówi się o powrocie silników Wankla, ale Mazda oficjalnie nie potwierdza co mogłoby napędzać nowy model. Niestety nie wiemy też, czy Vision Coupe trafi do produkcji – jedyne, co w tej chwili zdradza producent, to to, że nowe modele będą mocno inspirować się jego stylistyką.

mazda-vision-coupe-concept-1

Możemy mieć tylko jedno życzenie – Mazdo, zrób to.

mazda-vision-coupe-concept-2

Wnętrze konceptu utrzymane jest w ciemnych barwach – czarna tapicerka łączy się tu z drewnianymi akcentami, a projekt cechuje minimalizm i elegancja. Próżno tu szukać fizycznych przycisków, co zwiastuje, że wszelkie funkcje będziemy obsługiwać dotykowo lub za pomocą skromnego pokrętła. Ekran systemu multimedialnego został sprytnie wkomponowany w deskę rozdzielczą. Cechuje go nowatorskie rozwiązanie – będzie on aktywny jedynie wtedy, gdy będziemy z niego korzystać. Przez pozostały czas pozostanie wygaszony.

mazda-vision-coupe-concept-7

Druga z premier, KAI Concept, zapowiada prawdopodobnie nową generację Mazdy 3. Ten projekt jest trochę bardziej przyziemny, ale równie miły dla oka; bez wątpienia możemy spodziewać się jednego z piękniejszych aut w klasie. Kilka sportowych akcentów daje również nadzieje na to, że w końcu doczekamy się rasowej odmiany MPS.

mazda-kai-concept-1

Kokpit pod wieloma względami przypomina ten z Vision Coupe. Urozmaicenia w postaci czerwonych akcentów i chromowanych listew wprowadzają trochę ożywienia, co zapewne będzie częścią opcjonalnego pakietu. Identyczne rozwiązanie jak w czterodrzwiowym coupe zastosowano w przypadku ekranu multimedialnego.

mazda-kai-concept-4

Pod maską zadebiutują silniki z rodziny SkyActiv-X. Będą to jednostki benzynowe z zapłonem samoczynnym, dzięki czemu będą łączyć najlepsze cechy motorów benzynowych i wysokoprężnych. Maksymalny moment obrotowy ma wzrosnąć o 10-30%, a w takim samym stopniu spadnie spalanie.

mazda-kai-concept-2

Salon samochodowy w Tokio oficjalnie rusza za dwa dni i potrwa do 5 listopada.


mazda-vision-coupe-concept-5 mazda-vision-coupe-concept-6 mazda-kai-concept-3 mazda-kai-concept-5

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,