MENU

Volkswagen Budd-e wejdzie do produkcji

Skoda zapowiada nowego SUVa

29 stycznia 2016 Great news! Autor:

Ostatni Land Rover Defender zjechał z linii produkcyjnej

To już koniec wielkiej legendy światowej motoryzacji. Po 68 latach produkcji z fabryki wyjechał ostatni już Land Rover Defender.

Pierwsza ewolucja kultowej terenówki zjechała z taśmy produkcynej w 1948 roku. Po 68 latach przychodzi nam pożegnać poczciwego Defendera – auto, które bardzo często było pierwszym jakie w swoim życiu widziały eksplorowane afrykańskie plemiona. Auto, którego kształt zaprojektowany został na piasku brytyjskiej plaży, a następnie bez większych zmian był znakiem rozpoznawczym wytwarzanego przez pokolenia pracowników fabryki Land Rovera. Auto, które zostało wyprodukowane w ilości ponad 2 milionów egzemplarzy.

Z okazji wyprodukowania ostatniego egzemplarza, który trafi do muzeum marki, na specjalną uroczystość zaproszono ponad 700 obecnych i byłych pracowników fabryki pracujących przy wspóltworzeniu legendy. Mieli oni szansę nie tylko obejrzeć głównego bohatera, ale też przyjrzeć się unikalnym pojazdom z historii marki, w tym prototypowemu “Huey” Series I – protoplaście Defendera.

Land Rover zapowiada, że następca Defendera trafi do sprzedaży w 2018 roku i będzie dostępny w pięciu konfiguracjach i trzech wersjach nadwozia (wersja krótka, długa oraz pick-up).


 

2013-Land-Rover-Defender-01 2013-Land-Rover-Defender-02
2013-Land-Rover-Defender-03 2013-Land-Rover-Defender-04
2013-Land-Rover-Defender-05 2013-Land-Rover-Defender-06

Tagi: , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij