MENU

Skoda ujawnia plany, Citigo bez następcy!

Audi oficjalnie zapowiada nowe A8

13 czerwca 2017 Great news! Autor:

Tesla zapowiada crossovera – Model Y

Podczas konferencji prasowej szef przedsiębiorstwa – Elon Musk zdradził zebranym gościom kilka szczegółów na temat planów marki i nowego modelu.

Co prawda grafika, którą widzicie u góry została podczas prezentacji podpisana jako “Model Y”, jednak nie można być całkowicie pewnym, że faktycznie przedstawia ona zarys nowego modelu Tesli. Model Y będzie crossoverem, który wielkością będzie odpowiadać Modelowi 3. Będzie zatem tym, czym Model X jest dla Modelu S. Zaskoczeniem jest natomiast informacja, że crossover nie będzie oparty na płycie podłogowej i częściach Modelu 3. W dobie unifikacji samochodów i radykalnego cięcia kosztów ich produkcji jest to informacja niemalże szokująca.

tesla-gigafactory

Model Y ma trafić do produkcji nie wcześniej niż za dwa lata. Do tego czasu Tesla chce zbudować kolejną fabrykę, której zadaniem będzie produkcja tylko nowego crossovera. Jest to spowodowane tym, że producent spodziewa się, iż będzie to najpopularniejszy jego model z całej gamy. Elon Musk podczas konferencji został zapytany także ile w ogóle Tesla planuje otworzyć fabryk na świecie. Odpowiedź, która padła jest w zasadzie dosyć nieprecyzyjna, bowiem brzmiała ona: “10 lub 20“.

Przed Teslą inne wielkie wydarzenie. Jeszcze w tym roku z taśmy produkcyjnej zjadą pierwsze egzemplarze Modelu 3.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij