MENU
2017-citroen-celysee-01

Citroen C-Elysee 2017 – po kolejne sukcesy

2017-volkswagen-e-golf-01

Volkswagen e-Golf – jeszcze dalej

skoda-logo

15 listopada 2016 Great news! Autor:

Skoda wprowadzi hybrydy plug-in w 2019 roku

Czeska marka po wprowadzeniu na rynek Kodiaqa szykuje kolejne nowości. Już za niecałe 3 lata będą nimi hybrydy plug-in.

Jak wynika z wypowiedzi CEO Skody Bernharda Maiera elektryfikacja gamy modelowej obejmie na początek Superba oraz Kodiaqa – flagowe modele marki. Zarówno limuzyna jak i SUV otrzymają znany z między innymi Volkswagena Passata GTE napęd składający się z silnika 1.4 TSI oraz jednostki elektrycznej. Moc systemowa w przypadku Volkswagena wynosi 210 koni, podobną wartość osiągną także czeskie auta.

2017-skoda-kodiaq-01

Powiększanie gamy modelowej Skody wiąże się z planami marki o stopniowym wzroście sprzedaży oraz ewentualnym wejściu na rynek północnoamerykański. Szczególnie w tym drugim pomóc mogą modele hybrydowe, a w szczególności właśnie Kodiaq, którego będzie można podłączyć do gniazdka elektrycznego. Właśnie tego typu SUVy zyskują ostatnio na popularności w USA. Dużym rynkiem zbytu dla hybrydowych modeli będą także Chiny. Niewykluczone, że to właśnie w Azji Kodiaq z napędem hybrydowym będzie mieć swoją premierę.

Szczegóły ekspansji czeskiej marki oraz jakie dokładnie modele i plany ma ona na hybrydyzację swojej gamy modelowej oficjalnie poznamy w przyszłym roku.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , ,