MENU

Citroen C-Elysee 2017 – po kolejne sukcesy

Volkswagen e-Golf – jeszcze dalej

15 listopada 2016 Great news! Autor:

Skoda wprowadzi hybrydy plug-in w 2019 roku

Czeska marka po wprowadzeniu na rynek Kodiaqa szykuje kolejne nowości. Już za niecałe 3 lata będą nimi hybrydy plug-in.

Jak wynika z wypowiedzi CEO Skody Bernharda Maiera elektryfikacja gamy modelowej obejmie na początek Superba oraz Kodiaqa – flagowe modele marki. Zarówno limuzyna jak i SUV otrzymają znany z między innymi Volkswagena Passata GTE napęd składający się z silnika 1.4 TSI oraz jednostki elektrycznej. Moc systemowa w przypadku Volkswagena wynosi 210 koni, podobną wartość osiągną także czeskie auta.

2017-skoda-kodiaq-01

Powiększanie gamy modelowej Skody wiąże się z planami marki o stopniowym wzroście sprzedaży oraz ewentualnym wejściu na rynek północnoamerykański. Szczególnie w tym drugim pomóc mogą modele hybrydowe, a w szczególności właśnie Kodiaq, którego będzie można podłączyć do gniazdka elektrycznego. Właśnie tego typu SUVy zyskują ostatnio na popularności w USA. Dużym rynkiem zbytu dla hybrydowych modeli będą także Chiny. Niewykluczone, że to właśnie w Azji Kodiaq z napędem hybrydowym będzie mieć swoją premierę.

Szczegóły ekspansji czeskiej marki oraz jakie dokładnie modele i plany ma ona na hybrydyzację swojej gamy modelowej oficjalnie poznamy w przyszłym roku.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij