MENU

Volvo proponuje kluczyk w… smartfonie

Maserati Levante – czy to prawowity trójząb?

Pagani Huayra BC

19 lutego 2016 Great news! Autor:

Pagani Huayra BC – bez kompromisów

Pagani przedstawia nareszcie pierwszą, specjalną edycję elektryzującej Huayry. To wersja BC, nazwana tak na cześć człowieka o imieniu Benny Caiola – pierwszego klienta Horacio Paganiego, który później mocno wspierał poczynania marki.

Pierwsza ważna liczba na temat nowego Pagani to 800. Tyle koni mechanicznych generuje wzmocniona jednostka napędowa, rodem z Mercedesów AMG. To oznacza, że 6-litrowe V12 jest w wersji BC mocniejsze o 70 KM, a moment obrotowy wzrósł o 98 Nm do gigantycznych 1098 Nm. Już sama ta informacja robi wielkie wrażenie, a gdy zestawimy ją z masą własną wynoszącą zaledwie 1218 kg (132 kg mniej niż w cywilnej odmianie) mamy przepis na naprawdę niebezpieczną zabawkę.

Pagani Huayra BC

Taka znacząca kuracja odchudzająca wymagała sporo ingerencji – pojawiły się nowe, ultralekkie felgi, tytanowy układ wydechowy, nowe zawieszenie i elementy karoserii wykonane z nowego, bliżej nierozpoznanego rodzaju włókna węglowego. To co widać na pierwszy rzut oka to także wyraźna interwencja aerodynamiczna. Tu nie ma miejsca na kompromis – lekkie i płynne linie Huayry zmącone zostały przez liczne dokładki i spoilery rodem prosto z toru wyścigowego. O tym, że to wszystko ma sens może świadczyć sam fakt, że nad tą metamorfozą czuwała firma Dallara.

Pagani Huayra BC

Pagani chwali się, że udoskonalona, 7-biegowa przekładnia firmy Xtrac w Huayrze BC zmienia biegi dwa razy szybciej niż w normalnej wersji. Przy okazji jest także o 40% lżejsza. Niestety, póki co nie wiemy jak to wszystko wypada w praktyce, bo Pagani nie podzieliło się jeszcze oficjalnymi osiągami nowego modelu. Z całą pewnością auto jest po prostu szaleńczo szybkie…

Pagani Huayra BC

…a do tego absurdalnie drogie. By je zakupić potrzeba było 2,3 miliona euro, a do tego znaleźć się w 20 szczęśliwców, która na ten model była w stanie się w ogóle załapać. Spodziewać się możemy jednak także Huayry BC Roadster, a i jak pokazał przykład Zondy ten model to na pewno nie ostatnia intrygująca edycja limitowana.


Pagani Huayra BC Pagani Huayra BC Pagani Huayra BC Pagani Huayra BC Pagani Huayra BC Pagani Huayra BC

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij