MENU

Odświeżony Mustang na nowy rok modelowy

Nissan pracuje nad zmodernizowanym Qashqaiem

18 stycznia 2017 Great news! Autor:

Opel Crossland X – w zastępstwie

Opel powoli zaczyna wymieniać gamę oferowanych aut, po nowej Astrze i Insigni przychodzi czas na zupełnie nowy model.

Crossland X jest drugim Oplem posiadającym w swojej nazwie “iksa”, co jednak nie sprawia, żeby komuś serce biło szybciej. Pierwszym z modeli, który został oznaczony tą literką była Mokka X. Nowy model mierzy około 420 centymetrów długości i pod względem gabarytów w europejskiej rzeczywistości plasuje się gdzieś w segmencie B, co oznacza, że jego najgroźniejszymi rywalami będą inne crossovery, takie jak Renault Captur i Peugeot 2008. Co ważne, nowy model zastępuje w gamie producenta Merivę.

2017-opel-crossland-x-02

Plasujący się poniżej Astry Crossland X może się pochwalić wyższą od kompaktowego auta pozycją za kierownicą (10 cm) a także jak twierdzi producent bardzo dobrą widocznością z miejsca kierowcy. To ważne w crossoverach, których naturalnym środowiskiem jest w tej chwili miasto. Z pomocą w poruszaniu się po metropoliach przyjdą systemy bezpieczeństwa. Crossland X może być wyposażony między innymi w system alarmujący nas o tym, że zbyt szybko zbliżamy się do auta poprzedzającego, system, który za nas zahamuje kiedy nie zrobimy tego sami, czujniki martwego pola, czy to co kobiety lubią najbardziej – asystent parkowania.

2017-opel-crossland-x-03

Wnętrze zaprojektowano bardzo podobnie do innych, najnowszych modeli marki. Ukłonem w kierunku nowoczesności jest oczywiście duży ekran dotykowy w centralnym punkcie deski rozdzielczej, który służy do obsługi urządzeń pokładowych. Jest on standardowo oparty na systemie Radio R 4.0 IntelliLink, natomiast opcjonalnie na interfejsie Navi 5.0 IntelliLink. Oba systemy są kompatybilne z Apple CarPlay oraz Android Auto.

Opel nie informuje nas na razie o silnikach jakie znajdą się pod maską Crosslanda X, jednak zapewnia, że będą to zarówno jednostki benzynowe, wysokoprężne jak i te napędzane gazem LPG – wszystkie standardowo ze skrzyniami manualnymi, opcjonalnie automatycznymi.


2017-opel-crossland-x-04 2017-opel-crossland-x-05
2017-opel-crossland-x-06 2017-opel-crossland-x-07

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij