MENU

Nowy Nissan Juke przed premierą

Volvo S60 T8 – oszczędnie i bardzo szybko

21 sierpnia 2019 Great news! Autor:

Mercedes-Benz EQV – elektrobus

Napęd elektryczny trafia do kolejnych segmentów samochodów. Mercedes zdecydował się na jego zastosowanie w dużym vanie.

EQV to pierwszy duży van premium, który będzie dostępny z napędem elektrycznym. Bazujący na klasie V model nie tylko powiększa rodzinę modelową Vito oraz klasy V, ale też rodzinę modeli EQ. EQV jest też produkcyjną wersją koncepcyjnego modelu o tej samej nazwie, który miał swoją premierę podczas targów w Genewie w marcu tego roku.

EQV napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy nieco ponad 200 koni mechanicznych, który generuje moment obrotowy o wartości 362 Nm. To pozwala na rozpędzenie vana do maksymalnie 160 km/h. Dzięki technologii odzyskiwania energii maksymalny zasięg pojazdu ma wynosić nawet 405 kilometrów. Czas ładowania baterii o pojemności 90 kWh za pomocą szybkiej ładowarki to około 45 minut (do poziomu 80%).

Van Mercedesa będzie dostępny w dwóch wariantach długości oraz kilku opcjach zagospodarowania wnętrza. Maksymalnie na pokład będzie mógł zabrać aż dziewięciu pasażerów. Mercedes nie podał jednak informacji dotyczących tego, w jaki sposób zagospodarowanie wnętrza i długość pojazdu wpływać będą na realny zasięg pojazdu.

EQV swoją premierę będzie mieć podczas zbliżających się targów we Frankfurcie, produkowany natomiast będzie w tej samej fabryce co odmiany spalinowe Vito i klasy V – w Hiszpanii.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij