MENU

Robert Kubica wraca na tor!

Dacia Sandero i Logan przeszły facelifting

27 września 2016 Great news! Autor:

Ford Fiesta ST 5d – praktyczniej

Nie tak dawno Ford wypuścił na rynek podrasowaną wersję Fiesty ST, teraz rozszerza gamę jeszcze bardziej.

W zasadzie to nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie dlaczego do tej pory Ford nie oferował Fiesty ST na rynku europejskim z nadwoziem pięciodrzwiowym, a tylko odmianę trzydrzwiową. Na rynku amerykańskim odmiana 5d była dostępna już od początku produkcji modelu. Producent twierdzi, że teraz 1/4 kupowanych odmian ST będzie w nadwoziu 5d, jednak nie mówi nic o spodziewanym wzroście sprzedaży.

Za sprawą większego nadwozia nieznacznie wzrośnie spalanie oraz ilość wydychanego przez auto dwutlenku węgla, zmiany te jednak są czysto statystyczne i nie będą miały wpływu na najważniejszą cechę auta – jego osiągi. Fiesta ST 5d ma przyspieszać do pierwszej “setki” w 6,9 sekundy, natomiast jej prędkość maksymalna wyniesie 223 km/h.

Odmiana ST200 nadal będzie oferowana tylko w nadwoziu trzydrzwiowym.


2017-ford-fiesta-st-02 2017-ford-fiesta-st-03

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij