MENU

Raport szpiegowski #1: nowe Mercedesy, Toyoty i… londyńska taksówka...

Raport szpiegowski #2: nowe 911, ostrzejszy Aventador i powrót...

17 marca 2017 Blogi Autor:

Z archiwum prototypów #1 – Porsche Cayenne Cabriolet

Porsche w sieci opublikowało film, gdzie wspomina najlepsze swoim zdaniem auta koncepcyjne. Nie obyło się bez niespodzianki!

Niedawno głośno znów było o koncepcyjnym modelu 989, który na przełomie lat 80. oraz 90. był niejako protoplastą obecnej Panamery. Czterodrzwiowe Porsche pomimo długich testów i zaawansowanego procesu badawczego nie weszło jednak do produkcji i w ten sposób podzieliło los wielu koncepcyjnych aut, które obecnie można obejrzeć w muzeum marki. Porsche prawdopodobnie na fali popularności tych wspominek postanowiło zrobić film, w którym zaprezentowano pięć – ich zdaniem – najlepszych aut koncepcyjnych.

Porsche01 Porsche02
Porsche03 Porsche04

Poza 989 w filmie znalazły się także koncepcyjne 918 Spyder, elektryczne auto przyszłości Mission E, czy protoplasta pierwszej, kultowej 911 – model oznaczony jako Typ 754 T7 z roku 1959. Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się natomiast niespodzianka – niezaprezentowana nigdy odmiana cabrio modelu Cayenne. SUV został pozbawiony jednej pary drzwi, natomiast nadwozie przypomina modele Targa, z dużym wspornikiem w tylnej części nadwozia.

Cayenne Cabriolet na zawsze pozostanie już tylko autem muzealnym o bezcennej wartości, jednak z drugiej strony może ono także być sygnałem, iż Porsche prowadzi obecnie prace nad podobnym projektem, który za jakiś czas na targach we Frankfurcie lub Genewie 2018 ujrzy światło dzienne. Jak to mówią – pożyjemy, zobaczymy.
2002-porsche-cayenne-cabriolet-02
2002-porsche-cayenne-cabriolet-03

Prototyp Cayenne Cabriolet zainspirował nas jednocześnie do rozpoczęcia na naszej stronie nowej serii artykułów pod tytułem “Z archiwum prototypów”, w których będziemy przypominać auta koncepcyjne oraz prototypy, które nigdy nie weszły do seryjnej produkcji.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu zrealizowanego przez Porsche na temat ich aut koncepcyjnych:

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij