MENU

Znamy cennik Skody Rapid po liftingu

Rodzina Fiata 500L przeszła lifting

19 maja 2017 Great news! Autor:

Volkswagen up! GTI – hothatch supermini

Podczas zbliżającego się zlotu fanów grupy VAG w Worthersee producent zaprezentuje najmniejszego członka rodziny GTI – model up!.

Co prawda zaprezentowane auto to wersja koncepcyjna, jednak już teraz wiadomo, że up! GTI wejdzie do seryjnej produkcji. Ma ona rozpocząć się z początkiem 2018 roku, wersja produkcyjna zostanie zatem zaprezentowana prawdopodobnie podczas targów we Frankfurcie. Będzie to najtańsze i najmniejsze auto z obecnej gamy Volkswagena, które będzie sprzedawane w sportowej wersji.

2018-vw-up-gti-03

GTI od standardowej wersji różni się przede wszystkim wyglądem, który zdaje się być agresywniejszy. Zmieniono zderzaki, z przodu znalazł się większy lot powietrza, natomiast z tyłu wyraźnie widoczna końcówka układu wydechowego. Dodatkowo up! został obniżony o 1,5 centymetra. Volkswagen zadbał także o kwestię aerodynamiki i wyposażył małe autko w spojler. Samochód stoi na 17-calowych, aluminiowych felgach, które są dedykowane dla wersji GTI. Up! w tej wersji będzie występować zarówno w wersji trzy-, jak i pięciodrzwiowej.

2018-vw-up-gti-02 2018-vw-up-gti-04

Za napęd odpowiada turbodoładowany silnik 1.0 TSI, który generuje 115 koni mechanicznych. Jeśli wydaje się Wam to niewielką ilością pragniemy tylko przypomnieć, że pierwszy Golf GTI miał 5 koni mechanicznych mniej. Dzięki jednak małej masie wynoszącej 997 kilogramów up! GTI rozpędza się do “setki” w 8,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 197 km/h.

Wnętrze zyskało typowy dla aut spod znaku GTI wygląd. Fotele są pokryte tkaniną z wzorem kraty – takim samym jak w pierwszym Golfie GTI. Kierownica przypomina tę ze sportowych wersji Golfa i jest sygnowana logo GTI. Podobnie jak drążek zmiany biegów, który jest taki sam jak w większym Polo GTI.

2018-vw-up-gti-05

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij