MENU

Audi Q4 e-Tron debiutuje w Genewie

James Bond pojedzie samochodem elektrycznym

11 marca 2019 Great news! Autor:

Tesla Model Y – premiera już 14 marca

Firma stworzona przez Elona Muska zapowiedziała, że jeszcze w tym tygodniu swoją premierę będzie mieć elektryczny crossover o nazwie Model Y.

Tesla wciąż powiększa swoją gamę modelową. Poza limuzyną Model S, klienci mogą wybierać także mniejszego sedana Model 3, SUVa Model X, a niedługo na drogi wyjadą Roadster oraz elektryczny ciągnik siodłowy. Plotki mówią, że jeszcze w tym roku Amerykanie zaprezentują pick-upa, jednak już w czwartek 14 marca swoją premierę będzie mieć crossover – Model Y.

Samochód będzie bazować technologicznie na Modelu 3 – możliwe że nawet 3/4 części będzie dla obu aut wspólna. Oznacza to także, że najprawdopodobniej crossover będzie dostępny w takich samych wariantach mocy i zasięgu jak sedan. Co ciekawe, Elon Musk zapowiedział, że Model Y będzie około 10% większy od Modelu 3, a jednocześnie o około 10% droższy od mniejszego brata – taką politykę cenową szanujemy!

Więcej na temat nowej Tesli zaprezentujemy po debiucie auta. Grafika przedstawiona w artykule została przygotowana przez producenta i jest oficjalną zapowiedzią premiery.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij