MENU

McLaren 720S – jeszcze bardziej perfekcyjny

Geneva Motor Show 2017 – podsumowanie premier

7 marca 2017 Great news! Autor:

Ruf CTR – hołd dla legendy

Prawdopodobnie każdy fan motoryzacji doskonale zna pojęcie “Yellowbird”. 30 lat po premierze oryginału znowu mamy do czynienia z legendą.

1987 RUF CTR Yellowbird

Właśnie tak najczęściej widziany był model Yellowbird. Idący bokiem przez wszystkie możliwe zakręty. Na swoje czasy jeden z najszybszych samochodów na świecie, głównie dzięki mocy 470 koni mechanicznych przenoszonej na tylną oś. Przypomnijmy, rok 1987. A dla chętnych, próbka możliwości tego auta na Ringu:

Marka RUF postanowiła wskrzesić legendę, tworząc zupełnie nowe auto od podstaw, nie tylko hardkorową przeróbkę 911-stki jak w przypadku oryginału. Rama wykonana z karbonu, nadwozie z lekkich materiałów i wymagający respektu napęd.

2017 RUF CTR 2017 RUF CTR

3.6 litrowa jednostką przejęta z Porsche, została podrasowana do 700 koni mechanicznych i 880 niutonometrów momentu obrotowego. Cała moc przenoszona jest na tylną oś za pomocą sześciobiegowej skrzyni manualnej. Auto zdecydowanie dla odważnych kierowców. Setka przy idealnych warunkach ma być osiągana w 3.5 sekundy, 200 km/h w 9 sekund, natomiast prędkość maksymalna jest szacowana na 360 km/h.

2017 RUF CTR

2017 RUF CTR 2017 RUF CTR

Skoro ma być hołd dla legendy, w środku nie może być inaczej. Kraciasty wzór tapicerki, ogromne klasyczne zegary i brak zbędnych dodatków. Jest tu ręczne ustawianie lusterek i korbki do szyb, a całe wnętrze pokryte jest świetnie wyglądającą alcantarą. Dla chętnych niestety mam złą wiadomość. RUF przewiduje produkcję zaledwie 30 egzemplarzy odrodzonego CTRa, z których prawdopodobnie wszystkie są już sprzedane. Niemniej jednak jest to wspaniały hołd dla Yellowbirda. I chyba moje ulubione auto tych targów.

2017 RUF CTR 2017 RUF CTR 2017 RUF CTR 2017 RUF CTR 2017 RUF CTR 2017 RUF CTR

fot. Autoblog.com

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij