MENU

Renault City K-ZE – elektryczny crossover dla Chin

Toyota Proace City – czwarty brat

17 kwietnia 2019 Great news! Autor:

Renault EZ-FLEX – eksperymentalny pojazd dostawczy

Jaka jest przyszłość transportu w miastach? Renault chce się tego dowiedzieć, aby stworzyć jak najlepsze auto służące do dostaw tak zwanej „ostatniej mili”.

Podczas targów VIVA Technology w Paryżu Renault zaprezentuje koncepcyjne auto dostawcze o napędzie elektrycznym. Nie jest to jednak kolejny prototyp, który ma za zadanie promować ekologiczne rozwiązania transportowe. EZ-FLEX to swojego rodzaju projekt, którego efektem ma być stworzenie pojazdu w 100% dostosowanego do potrzeb użytkowników i firm transportowych, które oferują dostawy tak zwanej „ostatniej mili” – w centrach dużych miast oraz obszarach podmiejskich.

EZ-FLEX zostanie wyposażony w aparaturę pomiarową, która będzie zbierać dane dotyczące dynamiki jazdy, czasu przystanków, prognozowanego zasięgu, ilości przewożonego towaru czy obecną lokalizację pojazdu. Koncepcyjne pojazdy mają zostać dostarczone do firm transportowych przez Renault. Zebrane przez producenta wyniki posłużą do stworzenia pojazdu, który będzie najlepszym rozwiązaniem do transportu towarów w miastach. Eksperyment ma trwać dwa lata.

Pojazd ma 3,86 metra długości, 1,65 metra szerokości i aż 1,88 metra wysokości. Przestrzeń ładunkowa ma mieć pojemność 3 metrów sześciennych. Kabina pasażerska została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie skupić się na kierowcy. Fotel pasażera jest natomiast składany podobnie jak w tak zwanych „kurierkach”, na dolnej części siedziska umieszczono specjalną kieszeń na potrzebne kierowcy rzeczy. Zasięg samochodu ma wynosić około 100 kilometrów.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij