MENU

Porsche prezentuje nową wersję modelu 935

Paris Motor Show 2018 – 5 najważniejszych premier

2 października 2018 Great news! Autor:

Nowy Mercedes-Benz klasy B zaprezentowany!

Chociaż obecnie klienci kierują się w stronę crossoverów, to Mercedes nie rezygnuje z rozwoju swojego kompaktowego minivana.

Mercedes bardzo konsekwentnie odmładza swoją gamę modelową. W ostatnim okresie w zasadzie nie było miesiąca bez debiutu nowego modelu lub nowej odmiany już istniejącego. Podczas rozpoczynających się targów w Paryżu niemiecka marka zaprezentowała nową generację klasy B. Samochód nie zmienił się co prawda jeśli chodzi o swoje proporcje (chociaż zwiększył się rozstaw osi, a zmniejszyły zwisy), to wygląd jest teraz bardzo zbliżony do mniejszej klasy A. Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że klasa B wygląda jak nadmuchana klasa A – i bardzo dobrze!

Pomimo, że wygląd zewnętrzny to swojego rodzaju ewolucja, to o wnętrzu można mówić w kategoriach rewolucji. Wszechobecna digitalizacja doprowadziła do tego, że obecnie zestaw wskaźników w klasie B zastąpił ogromny ekran. Wyświetlacz za kierownicą został połączony z centralnym ekranem systemu multimedialnego. Jest to rozwiązanie zapożyczone z innych modeli Mercedesa. Pod względem technologicznym klasa B także dogoniła inne modele. Na pokładzie minivana znalazł się system półautonomicznej jazdy w określonych warunkach drogowych, czujniki martwego pola oraz asystent zachowania pasa ruchu i hamowania awaryjnego.

Poza tym producent zapewnia, że sporo uwagi podczas projektowania samochodu zostało poświęcone ergonomii kabiny pasażerskiej. Chociaż bagażnik i przestrzeń bagażowa jest minimalnie mniejsza niż w poprzedniej generacji, ma ona być bardziej ustawna. Tylna kanapa jest przesuwana aż o 14 centymetrów i dzielona w proporcjach 40:20:40.

Pod maską znajdą się zarówno silniki benzynowe i te napędzane olejem napędowym. Diesle mają pojemność 1.5 oraz 2.0 i mają moc odpowiednio 115 i 150 lub 190 koni mechanicznych. Benzyniak to wspólna konstrukcja Renault oraz Mercedesa, ma 1.33 litra pojemności i może generować 136 lub 163 konie mechaniczne. Wszystkie jednostki współpracują ze skrzyniami automatycznymi. Nowe jednostki silnikowe i napęd na 4 koła znajdą się w ofercie później.

Klasa B będzie sprzedawana od grudnia tego roku, pierwsze egzemplarze do klientów trafią w lutym 2019 roku.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij