MENU

Hyundai i20 po liftingu – cennik

Mercedes-Benz Sprinter F-CELL – dom przyszłości

2018 Suzuki Jimny

14 lipca 2018 Great news! Autor:

Nowe, urocze Suzuki Jimny

Suzuki ujawniło terenowe Jimny najpierw na oficjalnych zdjęciach, a dopiero później poznaliśmy wszystkie techniczne informacje o pojeździe. Oto szczegóły.

2018 Suzuki Jimny

Nadwozie modelu jest bardzo kwadratowe – na próżno szukać tu obłych kształtów. Zderzaki są wykonane z plastiku, co dodatkowo podkreśla terenowy charakter auta. Przód wyróżnia się okrągłymi lampami oraz grillem podobnym do tego, jaki możemy spotkać w Jeepie. Linię boczną urozmaica delikatne przetłoczenie przecinające drzwi. Z tyłu znajdziemy koło dojazdowe oraz klapę bagażnika otwierającą się na bok. Ciekawym zabiegiem stylistycznym jest umieszczenie lamp na zderzaku.

2018 Suzuki Jimny

Sympatyczny SUV otrzyma nowy, 1,5-litrowy silnik benzynowy, zastępując starą jednostkę o pojemności 1,3 litra. Japoński producent twierdzi, że zapewnia wyższy poziom momentu obrotowego praktycznie w całym zakresie, a w szczególnie przy niskich obrotach, co ma szczególnie przydać się w terenie. Pomimo zwiększonej pojemności nowy silnik jest o 15 procent lżejszy od swojego poprzednika i znacznie bardziej wydajny.

2018 Suzuki Jimny

Czterocylindrowa jednostka o pojemności 1,462 cm3 z wielopunktowym układem wtryskowym wytwarza 100 KM przy 6000 obr./min, podczas gdy maksymalny moment obrotowy wynoszący 130 Nm osiąga przy 4000 obr./min. Będzie on łączony w standardzie z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów ze zoptymalizowanymi przełożeniami dla nowego silnika, zapewniając lepszą oszczędność paliwa i bezpośrednie odczucia podczas zmiany przełożeń. Dzięki nowej dźwigni i mocowaniu zredukowane mają być wibracje w kabinie. Dostępna będzie także czterobiegowa automatyczna przekładnia z poprawionym schematem zmiany biegów.

2018 Suzuki Jimny

Moc dostarczana jest na wszystkie cztery koła dzięki systemowi Allgrip Pro AWD Suzuki, który został zaprojektowany jako “przeznaczony dla profesjonalistów”. Jest to system 4WD z przekładnią o niskim zasięgu i trzema trybami jazdy – 2H (2WD – wysoki bieg), 4H (4WD -wysoki bieg) i 4L (4WD -niski bieg), łatwo przełączalne przez dźwignię zmiany biegów bezpośrednio połączoną z przekładnią. Napęd na wszystkie koła jest obsługiwany przez układ kontroli trakcji LSD, który w razie potrzeby przykłada siłę hamowania do koła poślizgowego.

2018 Suzuki Jimny

Oczywiście nowy Jimny wciąż oparte jest na konstrukcji ramowej, ale wyposażono je w dodatkowe elementy zawieszenia, które zwiększają sztywność. Zmiany w układzie tylnej osi umożliwiają zaś uzyskanie imponującego kąta podejścia wynoszącego 37 stopni, kąta pochylenia ramp wynoszącego 28 stopni i kąta zjazdu na poziomie 49 stopni.


2018 Suzuki Jimny 2018 Suzuki Jimny 2018 Suzuki Jimny 2018 Suzuki Jimny

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij