MENU

Volkswagen T-Cross – w pogoni za szczęściem

Hispano Suiza zapowiada nowy model

28 października 2018 Great news! Autor:

McLaren Speedtail – następca legendy

Po bardzo długim oczekiwaniu wreszcie został zaprezentowany następca legendarnego modelu F1. Poznajcie McLarena Speedtail.

Samochód prezentuje jak na swoje osiągi, spokojną stylistykę – zwłaszcza jeśli zestawimy go z innym modelem tej marki z tzw. serii Ulimate – Senna. Tu wszystko zdaje się być podporządkowane aerodynamice. Przód przypomina grot strzały, światła są podobne do pozostałych modeli McLarena, a wszystko uzupełnia spliter. Linia boczna posiada agresywne przetłoczenia, dach opada niemal na całej swej długości (czyli na dobrych kilku metrach), a koła na przedniej osi zwieńczone są specjalnymi osłonami. Na zewnątrz nie znajdziemy też lusterek – te zastąpione zostały wysuwanymi kamerami, z których obraz pokazywany jest na ekranach w kokpicie. Z tyłu zaś nie uświadczymy dużego spojlera ani pokaźnych rozmiarów dyfuzora. Smukła linia auta kończy się ostrym zwieńczeniem z poziomo ułożonymi światłami.

We wnętrzu, podobnie jak w McLarenie F1, znajdziemy trzy fotele. Fotel kierowcy został umiejscowiony na środku z pozostałymi dwoma siedzeniami po bokach. Co ciekawe Speedtail jest wyposażony w elektrochromowe szkło, które przyciemnia się po naciśnięciu przycisku. Przed kierowcą znajdują się trzy ekrany, a na podsufitce takie same przełączniki, jak w modelu Senna.

Superszybki pojazd napędza najprawdopodobniej (bo McLaren jeszcze nie zdradził wszystkich informacji) połączenie silnika spalinowego (możliwe, że 4-litrowego turbodoładowanego V8) z silnikiem elektrycznym. Łączna moc tego układu ma wynosić 1035 KM. Sprint do 300 km/h (producent nie bawi się w proste 0-100) wynosi zaledwie 12,8 sekundy. Najszybciej tym samochodem będziemy w stanie pojechać 403 km/h. Takie liczby możliwe są częściowo dzięki temu, że auto waży tylko 1430 kg.

Do produkcji zaplanowano tylko 106 egzemplarzy. Za każdy z nich trzeba zapłacić 1,75 mln funtów. Niestety wszystkie sztuki zostały już sprzedane. Pierwsi klienci będą mogli się rozkoszować nowym nabytkiem na początku 2020 roku.


Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij