MENU
2020-ford-focus-active (1)

Znamy ceny nowego Forda Focusa w Polsce

2018-bmw-8-1

BMW serii 8 – tylko dla dorosłych

alfa-romeo-nring-01

15 czerwca 2018 Great news! Autor:

Alfa Romeo NRing – 216 powodów do uśmiechu

Włosi wprowadzają na rynek dwa modele w limitowanej serii NRing. Prawdziwy fan motoryzacji na pewno już wie do czego nawiązuje nazwa wersji…

NRing jest serią specjalną, która jest związana ze złożeniem hołdu długiej współpracy Włochów z torem Nurburgring i dotyczyć będzie dwóch modeli Alfy Romeo. Specjalne oznaczenie będą nosić Giulia oraz Stelvio w najszybszej odmianie Quadrifoglio. Każde z aut zostanie wyprodukowane w zaledwie 108 egzemplarzach, powstanie więc w sumie zaledwie 216 samochodów. Liczba 108 nie jest tutaj przypadkowa – oznacza wiek Alfy Romeo.

alfa-romeo-nring-02 alfa-romeo-nring-02a
alfa-romeo-nring-03 alfa-romeo-nring-03b

Każda Giulia i Stelvio w odmianie NRing będzie pomalowana szarym, matowym lakierem o nazwie Circuito Grey. We wnętrzu znajdzie się natomiast specjalna tabliczka, na której znajdzie się numer egzemplarza, potwierdzający wyjątkowość samochodu. Poza tym Alfy NRing będą wyposażone w karbonowo-ceramiczne hamulce, fotele kubełkowe Sparco przeszyte czerwoną nicią i kierownicę wykończoną Alcantarą. Giulia zostanie dodatkowo wyposażona w dach z włókna węglowego, podczas gdy w Stelvio standardowy dach ustąpi miejsca panoramicznemu oknu dachowemu.

alfa-romeo-nring-04 alfa-romeo-nring-07

Samochody nie przeszły zmian technicznych, nie oznacza to jednak, że nie są piekielnie szybkie. Generujący ponad 500 koni mechanicznych motor V6 pozwala na rozpędzenie się obu modelom do „setki” poniżej 4 sekund i osiągnięcie w przypadku Giulii maksymalnie 307 km/h, a w przypadku Stelvio 283 km/h.

alfa-romeo-nring-06 alfa-romeo-nring-05

Wszystkich 216 przyszłych właścicieli Alf czeka specjalna impreza na torze Nurburgring, podczas której nauczą się tajników sportowej jazdy. Dodatkowo każdy z nich w zestawie do samochodu otrzyma model w skali 1:18 swojego pojazdu, rękawice wyścigowe Sparco, wyścigową kurtkę, torbę i buty.

Zobacz również:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,