MENU

Znamy ceny nowego Forda Focusa w Polsce

BMW serii 8 – tylko dla dorosłych

15 czerwca 2018 Great news! Autor:

Alfa Romeo NRing – 216 powodów do uśmiechu

Włosi wprowadzają na rynek dwa modele w limitowanej serii NRing. Prawdziwy fan motoryzacji na pewno już wie do czego nawiązuje nazwa wersji…

NRing jest serią specjalną, która jest związana ze złożeniem hołdu długiej współpracy Włochów z torem Nurburgring i dotyczyć będzie dwóch modeli Alfy Romeo. Specjalne oznaczenie będą nosić Giulia oraz Stelvio w najszybszej odmianie Quadrifoglio. Każde z aut zostanie wyprodukowane w zaledwie 108 egzemplarzach, powstanie więc w sumie zaledwie 216 samochodów. Liczba 108 nie jest tutaj przypadkowa – oznacza wiek Alfy Romeo.

alfa-romeo-nring-02 alfa-romeo-nring-02a
alfa-romeo-nring-03 alfa-romeo-nring-03b

Każda Giulia i Stelvio w odmianie NRing będzie pomalowana szarym, matowym lakierem o nazwie Circuito Grey. We wnętrzu znajdzie się natomiast specjalna tabliczka, na której znajdzie się numer egzemplarza, potwierdzający wyjątkowość samochodu. Poza tym Alfy NRing będą wyposażone w karbonowo-ceramiczne hamulce, fotele kubełkowe Sparco przeszyte czerwoną nicią i kierownicę wykończoną Alcantarą. Giulia zostanie dodatkowo wyposażona w dach z włókna węglowego, podczas gdy w Stelvio standardowy dach ustąpi miejsca panoramicznemu oknu dachowemu.

alfa-romeo-nring-04 alfa-romeo-nring-07

Samochody nie przeszły zmian technicznych, nie oznacza to jednak, że nie są piekielnie szybkie. Generujący ponad 500 koni mechanicznych motor V6 pozwala na rozpędzenie się obu modelom do „setki” poniżej 4 sekund i osiągnięcie w przypadku Giulii maksymalnie 307 km/h, a w przypadku Stelvio 283 km/h.

alfa-romeo-nring-06 alfa-romeo-nring-05

Wszystkich 216 przyszłych właścicieli Alf czeka specjalna impreza na torze Nurburgring, podczas której nauczą się tajników sportowej jazdy. Dodatkowo każdy z nich w zestawie do samochodu otrzyma model w skali 1:18 swojego pojazdu, rękawice wyścigowe Sparco, wyścigową kurtkę, torbę i buty.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij