MENU

Opel Movano 2019 – facelifting technologiczny

Nie żyje Niki Lauda, legenda Formuły 1

22 maja 2019 Great news! Autor:

Wyciekły zdjęcia nowego Opla Corsa!

Niespodziewanie do sieci wypłynęły fotografie przedstawiające nową generację miejskiego Opla bazującego pierwszy raz na platformie od PSA.

Nowy Opel Corsa ma zadebiutować podczas jesiennych targów we Frankfurcie. Oficjalne informacje dotyczące modelu będziemy więc otrzymywać najprawdopodobniej w drugiej części wakacji. Jednak już teraz możemy wiele powiedzieć o nowym Oplu, który z pewnością będzie hitem sprzedaży w wielu krajach Europy, w tym w Polsce.

Z ujawnionych informacji wynika, że Corsa (bazująca na Peugeocie 208) urosła w stosunku do poprzedniej generacji. Jest 4 cm dłuższa i niemal 2 cm szersza. Ma się to przełożyć na obszerniejszą kabinę pasażerską. Z kolei bagażnik będzie mieć ponad 300 litrów pojemności.

Wygląd nowej Corsy całkowicie zrywa ze znanym dotychczas. Co prawda linia boczna auta bardzo mocno przypomina tę z modelu 208, jednak pozostałe elementy są zupełnie inne. Przód Opla ma bardzo dynamiczną sylwetkę, reflektory są dosyć wąskie, a światła do jazdy dziennej mają zadziorne kształty. Tył to klasyka Opla, jednak mimo wykorzystania języka stylistycznego znanego z Astry czy Insignii, widać tutaj lekkość. Corsa wygląda atrakcyjnie!

Wnętrze kryje duży ekran systemu multimedialnego, który nie będzie już bazować na interfejsie GM, a na tym, który znajdujemy w modelach Peugeota, Citroena i DS. Poza tym Oplowi udało się ukryć pochodzenie auta, jedynym rzucającym się od razu elementem wnętrza pochodzącym od PSA jest drążek automatycznej skrzyni biegów.

Na razie nie wiadomo jakie jednostki napędowe znajdą się pod maską Corsy. Na pewno do sprzedaży trafi odmiana elektryczna z zasięgiem wynoszącym ponad 300 kilometrów. Poza tym najprawdopodobniej będą to silniki z rodziny PureTech o pojemności 1.2 litra.

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij