MENU

Ram 1500 North Edition – zima po amerykańsku

Ford Focus Active Wagon – mocna alternatywa

22 listopada 2018 Great news! Autor:

Williams potwierdza: Robert Kubica kierowcą w sezonie 2019. Polak wraca do Formuły 1!

Jedni nazywają to największym powrotem w historii polskiego sportu, inni – największym powrotem w historii Formuły 1. My powiemy tylko, że czekaliśmy na ten dzień od blisko ośmiu lat.

Kiedy kilka tygodni temu włoski dziennikarz, a zarazem dobry znajomy Roberta – Roberto Chinchero – publikował na łamach włoskiego portalu motorsport.com informację, że Robert Kubica wypada z gry o fotel w Williamsie, wydawało się, że pełnego powrotu możemy się już nie doczekać. “To i tak była piękna przygoda” – pomyślałem. Mówiło się też, że jeszcze nie wszystko stracone, bo na stole była propozycja kierowcy symulatora w Ferrari.

Jednak… w świecie Formuły 1 wszystko zmienia się bardzo szybko, a wspomniany artykuł musiał być częścią większej gry. Ten sam Roberto Chinchero już wczoraj potwierdził, że Robert trafi do Williamsa i będzie jeździć w przyszłym roku u boku George’a Russella. Zespół oficjalnie potwierdził to dzisiaj. Sinusoida dotarła do punktu końcowego.

Robert Kubica stanie na polach startowych 17 marca 2019 roku w Australii.

Polak wraca do królowej sportów motorowych. Niemożliwe nie istnieje.

“Pytanie brzmi: jak daleko zajdę i jak długo mi to zajmie. Szczerze mówiąc, nie ma znaczenia czy zajmie mi to miesiąc, rok, czy 10 lat – być może pewnego dnia znów będę mógł jeździć w F1”.
Robert Kubica w wywiadzie dla Toma Clarksona, 2013

Droga polskiego kierowcy na fotel wyścigowy była długa i zawiła – wydawało się, że podobne emocje jak dziś spotkają nas już w ubiegłym roku, ale ostatecznie Kubicy przypadła jedynie posada kierowcy rezerwowego i rozwojowego w Williams Martini Racing. Już wtedy marzenia Polaka o powrocie do F1 były bardzo bliskie realizacji, a kończący się w ten weekend sezon ponownie wypełniony był wątpliwościami i zakulisową grą.

Tym razem to Kubica pokazał mocne karty, a asem w rękawie z pewnością okazało się wsparcie koncernu PKN Orlen. Polska spółka będzie jednym z ważnych sponsorów całego zespołu Williams, a jej logo z pewnością zostanie wyeksponowane na przyszłorocznym bolidzie. Na temat kontraktu Kubicy pojawiło się wiele spekulacji dotyczących jego warunków, wysokości wkładu sponsorów, czy też jego długości – z pewnością z czasem odtajniane będą kolejne interesujące informacje, ale w tym momencie liczy się jedno – Robert Kubica znów będzie jeździć w Formule 1.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij