MENU
2017 Nissan GT-R

Nowy Nissan GT-R – remake Godzilli

Nowy Aston Martin V8 Vantage – standardowo z manualem!

29 marca 2016 Great news! Autor:

Volvo V60 Polestar samochodem bezpieczeństwa WTCC

Volvo V60 Polestar bez wątpienia będzie najbezpieczniejszym samochodem bezpieczeństwa w historii. Debiut w tej roli zaliczy już 1 kwietnia.

WTCC – mistrzostwa wyścigów samochodów turystycznych to jedna z najpopularniejszych dyscyplin w świecie motorsportu, a same wyścigi niejednokrotnie są o wiele ciekawsze od bardziej kojarzonych serii wyścigowych. Jest to także świetne miejsce do zareklamowania swojego produktu. W tym sezonie lokowaniu ulegnie produkt w postaci sportowej wersji Volvo V60 – przygotowanej przez tunera szwedzkiej marki – Polesar.

Volvo V60 Polestar będzie samochodem bezpieczeństwa przez wszystkie dwanaście rund serii wyścigowej, a swój pierwszy występ w tej roli zaliczy już 1 kwietnia na torze Circuit Paul Ricard we Francji. Polestar napędzany jest przez rzędowy silnik sześciocylindrowy, gdzie moc 350 koni mechanicznych przenoszona jest na wszystkie 4 koła. Auto do 100 km/h rozpędza się w mniej więcej 5 sekund a jego prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Bez wątpienia takie osiągi wystarczą do sprawnego konwojowania kolumny wyczynowych aut WTCC.

Co ciekawe nie będzie do jedyne Volvo sygnowane znakiem Polestar na torze, bowiem jeden z zespołów w tym roku będzie wykorzystywać w czasie wyścigów dwa egzemplarze Volvo S60 Polestar TC1.


Volvo V60 Polestar Safety Car Volvo V60 Polestar Safety Car
Volvo V60 Polestar Safety Car Volvo V60 Polestar Safety Car

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij