MENU

Mercedes-Benz EQV – elektrobus

Volkswagen T-Roc R – znamy cenę!

22 sierpnia 2019 Great news! Autor:

Volvo S60 T8 – oszczędnie i bardzo szybko

Debiutuje nowa odmiana silnikowa szwedzkiego sedana. Napęd hybrydowy nie jest tu tylko dla oszczędności.

Volvo S60 T8 będzie najmocniejszą wersją modelu. Charakteryzuje się napędem hybrydowym typu plug-in, który z jednej strony ma sprawiać, że samochód jest bardzo oszczędny, z drugiej natomiast zapewni osiągi, które niedawno były zarezerwowane dla supersamochodów.

Pod oznaczeniem T8 kryje się silnik spalinowy o pojemności 2-litrów generujący 300 koni mechanicznych oraz jednostka elektryczna, która wspomagając motor spalinowy powoduje, że moc systemowa układu wynosi 390 koni mechanicznych. Moc na wszystkie cztery koła przekazywana jest za pomocą automatycznej skrzyni o ośmiu przełożeniach. To wszystko pozwala rozpędzić sedana do pierwszej “setki” w zaledwie 4,6 sekundy.

Samochód ma średnio spalać 1,6 litra benzyny na 100 kilometrów. Jest to jednak wartość będąca wynikiem pomiaru biorącego pod uwagę przejazd samochodu pierwszych kilkudziesięciu kilometrów w trybie czysto elektrycznym. Bateria o pojemności 11 kWh ma pozwolić na przejechanie w realnych warunkach do 58 kilometrów.

Jak wynika z doniesień medialnych, niedługo Volvo ma zaprezentować jeszcze mocniejszą wersję modelu S60 oznaczoną jako T8 Polestar Engineered, która będzie dysponować mocą ponad 400 koni mechanicznych.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij