MENU

SAAB powraca pod marką NEVS

Alpine A110 – znamy cenę w Polsce

6 grudnia 2017 Great news! Autor:

Volvo S60 i V60 w mistrzowskiej wersji

Polestar Performance World Champion Edition – to pełna nazwa dla edycji specjalnej modeli S60 i V70. Volvo świętuje mistrzostwo świata WTCC w niezłym stylu.

To wbrew pozorom wielki sukces. Producent ze Skandynawii po raz pierwszy w historii startów w tej serii wyścigowej zdobył mistrzostwo świata producentów wyprzedzając zespół fabryczny Hondy. S60 Polestar TC1 wygrało co prawda tylko 4 z 20 wyścigów, jednak pozwoliło to wyprzedzić rywali w klasyfikacji.

volvo-s60-v60-polestar-world-champion-edition-04

S60 i V60 w specjalnej wersji wyróżniają się wyglądem oraz osiągami. Z wizualnego punktu widzenia, auta odróżniają się specjalnym wzorem 19-calowych felg, spojlerami oraz zmienionym dyfuzorem. Koła otulają dodatkowo sportowe opony, natomiast we wnętrzu znalazły się detale sygnowane przez markę Polestar.

volvo-s60-v60-polestar-world-champion-edition-05

Champion Edition dostępne jest dla wersji silnikowych D4, D5, T5 i T6, a więc najmocniejszych możliwych w tym modelu. Polestar zadbał o zastrzyk energii, auta dostały dodatkowe 10 KM mocy i 50 Nm momentu obrotowego. Poza tym Polestar zmienił układ wydechowy, filtry powietrza i „podłubał” w zawieszeniu, by to bardziej odpowiadało sportowemu stylowi jazdy.

Specjalną edycję Volvo można zamawiać w salonach, natomiast elementy pakietu stylistycznego są dostępne także dla już wyprodukowanych i używanych egzemplarzy S60 i V60.


volvo-s60-v60-polestar-world-champion-edition-02 volvo-s60-v60-polestar-world-champion-edition-03

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij