MENU

Aston Martin DBS Superleggera – silnik V12 jeszcze nie...

Volkswagen Golf R znów słabszy

3 lipca 2018 Great news! Autor:

Volkswagen T-Cross zapowiedziany

Niemiecki producent po raz pierwszy zapowiada nowy model, który będzie walczyć o klientów w niesamowicie popularnym segmencie.

Seat Arona już niedługo doczeka się brata bliźniaka, a jednocześnie wielkiego rynkowego rywala. Volkswagen T-Cross będzie jednym z najmocniejszych zawodników w segmencie małych crossoverów. Jego wygląd będzie nawiązaniem do większych modeli takich jak Touareg i w mniejszym stopniu także Arteon. Już teraz wiemy jednak kilka innych rzeczy na temat modnego malucha.

T-Cross zostanie zaprezentowany już tej jesieni. Oznacza to, że do salonów trafi prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Będzie mierzyć 4107 mm długości, cała konstrukcja oparta zostanie na modularnej platformie MQB A0 – tak samo jak Arona. Jak jednak zapewniają Niemcy, T-Cross ma oferować bardzo przestronną kabinę, w szczególności z tyłu. Ma to zapewnić przesuwana kanapa. Duża część elementów wnętrza będzie natomiast współdzielona z Polo.

Pod maską najprawdopodobniej będą pracować silniki benzynowe z serii TSI o pojemnościach: 1.0 oraz 1.5. Cały czas otwarta pozostaje kwestia silnika wysokoprężnego 1.6 TDI. Może się bowiem okazać, że taka konfiguracja nie znajdzie potencjalnie wielu klientów. Podobnie wygląda kwestia napędu na cztery koła, który jest niezbyt popularny w tym segmencie, a jednocześnie drogi w prowadzaniu w życie na fazie projektowania.

Poniżej możecie zobaczyć film na temat T-Crossa przygotowany przez Volkswagena.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij