MENU

Toyota Prius z pakietem stylistycznym TRD

Norwegowie zakochani w autach elektrycznych

2 stycznia 2019 Great news! Autor:

Volkswagen stworzy mobilne ładowarki samochodowe

Rozpoczynający się na dobre boom na samochody elektryczne powoduje, że producenci pracują nad nowymi technologiami ułatwiającymi użytkowanie takiego samochodu.

Grupa VAG co prawda dopiero zacznie na dobre wchodzić na rynek samochodów elektrycznych z pełną gamą pojazdów osobowych i dostawczych, ale przygotowania do największego boomu na samochody zeroemisyjne rozpoczyna już teraz. Już w połowie tego roku w Wolfsburgu ma ruszyć projekt mobilnych ładowarek samochodowych.

Konstrukcja ładowarki nie została szczegółowo ujawniona, jednak już teraz wiadomo, że będzie mieć pojemność 360 kWh. Ładowarka ma posiadać zdolność do ładowania jednocześnie aż czterech pojazdów za pomocą dwóch wtyczek AC oraz dwóch DC. W momencie kiedy energia w ładowarce wyczerpie się, ma być ona zastąpiona nową. Na razie jednak nie wiemy na jakiej zasadzie będzie się to odbywać. Ładowarka ma mieć ponadto możliwość podłączenia jej do sieci energetycznej, dzięki czemu po jej rozładowaniu nadal będzie mogła służyć do ładowania samochodu, tyle że z mniejszą siłą.

Volkswagen planuje wprowadzić system mobilnych ładowarek do produkcji w 2020 roku. Do tego czasu cały czas technologia ma być rozwijana.

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij