MENU
Škoda Octavia FL

Nowa Škoda Octavia – sztuka dla sztuki

Mini zapowiada swoją pierwszą hybrydę

8 listopada 2016 Great news! Autor:

Volkswagen liderem światowej sprzedaży

Dieselgate, miliardowe kary? Volkswagena to nie tyka, właśnie Niemcy są na ostatniej prostej do zostania liderem sprzedaży nowych samochodów na świecie.

Volkswagen do końca września bieżącego roku sprzedał na całym świecie 7,61 miliona nowych samochodów, dzięki czemu po raz pierwszy od czterech lat wyprzedził liderującą światowej sprzedaży Toyotę. Japończycy w analogicznym okresie 2016 roku sprzedali 7,56 miliona aut. O ile w przypadku Toyoty oznacza to wzrost sprzedaży w analogicznym okresie zeszłego roku o 0,4%, o tyle Volkswagen zanotował wzrost prawie 2,5%.

2016-volkswagen-t5-01

Za taką sytuację odpowiada przede wszystkim fantastyczna sprzedaż nowych Volkswagenów w Chinach, gdzie na każdą sprzedaną Toyotę przypadają aż trzy auta niemieckiego producenta! Dodatkowo na niekorzyść japońskiego giganta zadziałały takie wydarzenia jak czasowe zamknięcie jednej z fabryk w Japonii z powodu trzęsienia ziemi oraz spadek cen paliw – właśnie ten czynnik wpłynął na obniżenie sprzedaży hybrydowego Priusa na rynku amerykańskim.

Cała grupa VAG spodziewa się sprzedaży prawie 10 milionów aut w tym roku, co będzie jej rekordem wszech czasów. Przypomnijmy, że w skład grupy oprócz Volkswagena wchodzą także Skoda, Audi, Porsche, Lamborghini, czy ultraekskluzywne Bugatti.

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij