MENU
Toyota i-Ride Concept

Toyota Concept-i Ride – nowoczesność dla wszystkich

Mazda Vision Coupe i Mazda KAI – nadciąga piękno

18 października 2017 Great news! Autor:

Volkswagen liderem sprzedaży, Alfa Romeo liderem wzrostu

ACEA – Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów podsumowało zestawienie rejestracji nowych aut w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez ACEA, od stycznia tego roku w krajach Unii Europejskiej zarejestrowano w sumie 11,7 mln nowych samochodów. Państwo, w którym pojawiło się najwięcej aut to Niemcy z wynikiem 2,6 mln. W Polsce w tym okresie zarejestrowano co prawda „tylko” 355,5 tys. samochodów, jednakże jesteśmy jednymi z liderów dynamiki rejestracji.

Jak wynika z danych ACEA w okresie od stycznia do września tego roku w Polsce zakupiono 17,3% więcej samochodów niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. To daje nam piąte miejsce wśród najbardziej dynamicznych rynków w Unii Europejskiej za Litwą, Chorwacją, Węgrami oraz Bułgarią.

Bez zaskoczenia kształtuje się klasyfikacja producentów. Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się Volkswagen z wynikiem blisko 1,3 mln zarejestrowanych samochodów. Drugie miejsce wciąż zajmuje Renault, jednakże wynik francuskiej marki jest gorszy o blisko 400 tys. rejestracji. Pozostałe miejsce zajmują odpowiednio Peugeot (654 tys.), Fiat (621 tys.), Audi (620 tys.) i Mercedes (612 tys.).

Zaskoczeniem jest natomiast klasyfikacja producentów notujących w tym roku największe wzrosty. Pierwsze miejsce z wynikiem 33% wzrostu sprzedaży w porównaniu z poprzednim rokiem zajęła Alfa Romeo. Druga w tym zestawieniu jest natomiast… Łada! Rosyjski producent będący częścią koncernu Renault może pochwalić się wzrostem na poziomie 29%. Pozostałe miejsca z dwucyfrowym wynikiem zajęły odpowiednio Toyota, Seat oraz Dacia.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij