MENU

Opel Combo Life – przyjaciel rodziny

BMW M4 Convertible Edition 30 Jahre – niezapominajka

19 lutego 2018 Great news! Autor:

Volkswagen I.D. Vizzion – jesteś zbędny

Niemiecka marka już niedługo zaprezentuje kolejny elektryczny prototyp, który pokazuje jak będzie wyglądać przyszłość motoryzacji.

Kierowca? Po co on komu, komu on potrzebny? Tak zdaje się odpowiedział szef koncernu VAG kiedy zapytano go o przyszłość motoryzacji. Najnowszy prototyp, który będzie mieć swoją premierę podczas targów w Genewie jest bowiem samochodem elektrycznym i autonomicznym. We wnętrzu Volkswagena nie znajdą się nawet kierownica, czy inne przyrządy służące do prowadzenia pojazdu, a jedynie komputer pokładowy, za pomocą którego kierowca będzie mógł wydać dyspozycje swojemu autu.

vw-i-d-vizzion-concept-2 vw-i-d-vizzion-concept-3

Samochód za pomocą komputerów, kamer, nawigacji satelitarnej i dzięki masie elektroniki sam pojedzie w określone miejsce. Wszystko w otoczeniu dźwięków zbliżonych do tych wydawanych przez tramwaj. Elektryczny silnik Volkswagena ma mieć moc 225 kW (305 KM) a dzięki bateriom o pojemności 111 kWh samochód będzie mieć zasięg ponad 600 kilometrów. Prędkość maksymalna ma wynosić 180 km/h.

I.D. Vizzion to kolejny prototyp z serii zapowiadający przyszłość Volkswagena.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij