MENU

Volkswagen T-Cross zapowiedziany

Fiat 500 Spiaggina ’58 – otwórz się

4 lipca 2018 Great news! Autor:

Volkswagen Golf R znów słabszy

Jak donoszą zagraniczne media topowa odmiana niemieckiego kompakta będzie mogła pochwalić się… mniejszą mocą.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Seat został zmuszony ograniczyć moc w Leonie Cupra z 300 do 290 koni mechanicznych. Co ciekawe jednak operacja ta dotyczyła tylko hatchbacka, podczas gdy odmiana kombi z napędem na wszystkie koła ma pozostać bez zmian. Tym bardziej dziwi więc informacja dotycząca Golfa R.

volkswagen-golf-r-02

Ze względu na wchodzące we wrześniu nowe regulacje dotyczące pomiaru zanieczyszczeń wytwarzanych przez silniki spalinowe Volkswagen jest zmuszony zmniejszyć moc w Golfie R z 310 do 300 koni mechanicznych. Oznacza to, że samochód będzie mógł znów pochwalić się mocą taką samą jak przed ostatnim liftingiem. Jak wynika z doniesień zmniejszenie mocy dotyczy zarówno odmiany z trójką drzwi, piątką oraz kombi (Variant).

volkswagen-golf-r-03

Wszystkie informacje zdają się mieć pierwsze skutki. Na stronie przedstawiciela Volkswagena w Wielkiej Brytanii można już znaleźć tylko ofertę na Golfa R w nadwoziu hatchback i tylko z automatyczną skrzynią biegów DSG. Wszystkie te informacje mogą też oznaczać koniec spekulacji na temat mocniejszego Golfa R o mocy nawet 400 koni mechanicznych.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij