MENU

Hyundai i30 N Line – sportowy wygląd, standardowe osiągi

Toyota 86 TRD – szybciej nie znaczy mocniej

24 lipca 2018 Great news! Autor:

Volkswagen Golf GTI zdetronizowany przez WLTP

Wchodzące we wrześniu nowe normy pomiaru emisji zanieczyszczeń zbierają potężne żniwo. Koncern VAG nie ma powodów do radości.

To już pewne. Nie kupimy w salonie nowego Volkswagena Golfa GTI w standardowej odmianie. Powód? Samochód nie spełnia wchodzących we wrześniu w życie norm emisji spalin zgodnych ze standardem WLTP. To bardzo zła wiadomość dla Volkswagena, bowiem zaledwie kilkanaście dni temu wyszły na jaw informacje o konieczności zmniejszenia mocy generowanej przez najmocniejszego Golfa R.

volkswagen-golf-gti-03

Cała sytuacja jest jednak o wiele bardziej kuriozalna niż może się wydawać. Volkswagen bowiem nie będzie mógł oferować Golfa GTI, lecz będzie mógł nadal oferować… mocniejszego Golfa GTI Performance. Wiąże się to z faktem, że samochód będzie mniej konkurencyjny cenowo.

volkswagen-golf-gti-02

Pokłosiem wycofania z oferty Volkswagena Golfa w wersji GTI może być wycofanie z oferty Skody Octavii w wersji RS. Golf GTI jest jednocześnie już trzecim hothatchem z szeregiem gamy koncernu, bowiem poza Golfem R moc musiano także ograniczyć w Seacie Leonie Cupra. Poza Volkswagenem problemy ma także Peugeot, który ze względu na nowe normy musiał wstrzymać produkcję modelu 308 GTI.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij