MENU

Audi TT RS – na piątkę

Kiedy trzy sprężarki to za mało… BMW umieszcza cztery.

2 maja 2016 Great news! Autor:

Volkswagen Amarok z V6 po liftingu

Pick-up Volkswagena właśnie przeszedł facelifting, a pod maskę trafił sześciocylindrowy diesel. Co jeszcze przygotowano dla klientów?

Zmiany stylistyczne w Amaroku w zasadzie ograniczyły się do lekkiego przemodelowania przedniego pasa i świateł. Poza tym nowe są także wzory felg. Do auta będzie także można zamówić światła w całości korzystające z technologii LED – co ciekawe, nawet światło oświetlające tablicę rejestracyjną będzie wytwarzane przez diody.

Amarok napędzany będzie tradycyjnie na tylną oś, a napęd 4MOTION (na obie osie) będzie opcjonalny. Najważniejszą nowością jednak jest sześciocylindrowy turbodiesel o pojemności 3 litrów w układzie V. Będzie on oferowany w trzech wersjach rozwijających odpowiednio: 163, 204 lub 224 koni mechanicznych. Najmocniejsza wersja rozwinie moment obrotowy na poziomie 550 Nm już przy 1500 obrotów na minutę. Volkswagen obiecuje, że dzięki ośmiobiegowemu “automatowi” Amarok ma palić w najmocniejszej wersji zaledwie 7,6 litra ropy na 100 kilometrów.

Wnętrze pick-upa stało się teraz bardziej przyjazne codziennemu użytkowaniu i straciło cechy spartańskości. Przemodelowano deskę rozdzielczą, nowe są także fotele.

Amarok w najmocniejszej wersji z silnikiem V6 TDI ma trafić do sprzedaży we wrześniu.

2016-volkswagen-amarok-02

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij