MENU
Hennessey VelociRaptor 6x6

Hennessey VelociRaptor 6×6 – niezniszczalny

Nissan Note bez następcy

6 października 2016 Great news! Autor:

VAG + JAC = budżetowe elektryczne auto?

Enigmatyczny nagłówek przedstawia proste równanie, które w realnym świecie motoryzacji może oznaczać powstanie nowej budżetowej marki produkującej auta elektryczne. W Chinach.

JAC (Anhui Jianghuai Automobile) to nieznany szerzej na świecie chiński producent samochodów. Obecnie JAC to dziewiąta co do wielkości firma związana z rynkiem samochodowym na swoim rodzimym rynku, co jednak ważniejsze – jest ona największym producentem aut elektrycznych w Chinach. Volkswagen chcący powiększać swój udział w sprzedaży tego typu aut na świecie właśnie podpisał z Azjatami wstępną umowę, której efektem ma być powstanie spółki, która zajmie się wprowadzeniem na rynek i produkcją elektryków “przystępnych cenowo dla każdego”. Co więcej, ważny jest fakt, że w Chinach zaczęto coraz większą uwagę zwracać na zanieczyszczenie powietrza, a w niektórych miastach lokalne prawo daje możliwość oferowania producentom swoich aut w salonach tylko jeśli… w ofercie posiadają pojazd elektryczny.

jac-iev6s jac-iev5

Volkswagen chce przy tym, aby samochody były budowane na chińskiej platformie stworzonej z myślą o autach elektrycznych. Będzie to o tyle proste, że JAC w swojej ofercie ma już dwa modele “na prąd” – kompaktowego IEV6S (zdjęcie po lewej), który może przejechać na jednym ładowaniu 250 kilometrów i rozwija moc 114 koni mechanicznych oraz sedana IEV5 (zdjęcie po prawej), który napędzany 67 konnym silnikiem może przejechać do 200 kilometrów.

Czy współpraca grupy VAG z JAC dojdzie do skutku dowiemy się jeszcze w tym roku, złośliwi mówią, że Niemcom zależy tak bardzo na odbudowaniu wizerunku marki przyjaznej środowisku, że przymkną nawet oko na fakt, że ich potencjalny partner z Chin skopiował kiedyś Audi A6 i wprowadził je na rynek pod nazwą Refine A6.

Tagi: , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij