MENU

Fiat Tipo SW zadebiutuje w Genewie?

Porsche 911 R – do zabawy

29 lutego 2016 Great news! Autor:

Tuż przed targami w Genewie – Fiesta ST200

Genewski salon samochodowy rusza oficjalnie jutro, lecz jak co roku mamy przyjemność obserwować przedwczesne premiery – niektóre w pełni zamierzone, inne mniej. Ford przedstawił Fiestę w wersji ST200.

Od pewnego czasu spekulowało się na temat odmiany RS miejskiego auta, lecz kilka tygodni temu Ford oficjalnie zaprzeczył tym pogłoskom. Jednak, jak widać, sprawa nie była fałszywa w stu procentach. Standardowa Fiesta ST okrzyknięta została królem małych (i nie tylko) hot hatchy, choć jej premiera miała miejsce już 3 lata temu i od tego czasu pojawiły się mocniejsze warianty konkurencji, jak choćby Renault Clio RS Trophy 220. W jaki sposób Ford poprawił ideał?

2016_FiestaST200_4

ST200 wyróżnia się o 10% większą mocą w stosunku do zwykłej ST – 200 koni mechanicznych zamiast 182 – i maksymalnym momentem obrotowym podbitym o 20% (290Nm w nowości). Zmiany pozwolą osiągnąć setkę w 6,7s i pojechać 226km/h. Unikatowy będzie również nowy lakier o nazwie Solid Silver Grey i matowe wykończenie felg. Całość uzupełnią czerwone zaciski hamulcowe.

Zmiany naturalnie objęły też nieco bardziej zaawansowane rozwiązania jezdne – dopracowano elektroniczne systemy TVC i ESC odpowiadające za stabilność samochodu, zmodyfikowano zwrotnicę, zwiększono sztywność tylnej belki i zmieniono nastawy przednich i tylnych sprężyn obniżając środek ciężkości o 15mm. Bezpośredniość zyskał też układ kierowniczy, dzięki lepszemu przełożeniu i skróconym drążkom kierowniczym.

Nowości we wnętrzu obejmują srebrne akcenty na pasach bezpieczeństwa i częściowo skórzanych fotelach Recaro.

2016_FiestaST200_7

Ciekawą funkcją jest tzw. “overboost”, pozwalający na chwilowe zwiększenie mocy i momentu obrotowego do wartości odpowiednio 215KM i 320Nm. Ford postanowił również zoptymalizować przełożenia skrzyni biegów, dzięki czemu auto ma być jeszcze bardziej elastyczne.

2016_FiestaST200_8

Produkcja hot hatcha rozpocznie się już w czerwcu. Ceny na razie nie są znane.

Fiesta w tej wersji prawdopodobnie będzie zwieńczeniem obecnej generacji. Przypuszczalnie już w roku 2017 poznamy następcę modelu.


2016_FiestaST200_5 2016_FiestaST200_6 2016_FiestaST200_2 2016_FiestaST200_3

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij