MENU

Renault EZ-FLEX – eksperymentalny pojazd dostawczy

Renault Master debiutuje po liftingu

18 kwietnia 2019 Great news! Autor:

Toyota Proace City – czwarty brat

Jeszcze jakiś czas temu kombivany i małe furgonetki wydawały się powoli umierać. Toyota widzi jednak w tym segmencie przyszłość.

W ramach współpracy z koncernem PSA, Toyota wprowadzi do sprzedaży samochód o charakterze rodzinnym oraz dostawczym. Proace City, które w wersji osobowej będzie dodatkowo okraszone dopiskiem Verso, to czwarty brat bliźniak modeli Peugeota Riftera/Partnera, Citroena Berlingo oraz Opla Combo. Toyota nie będzie się z tej czwórki wyróżniać jednak niczym, czego nie znajdziemy w pozostałych pojazdach.

Proace City, podobnie jak pozostała trójka, dostępny będzie w dwóch wersjach długości (4,4 oraz 4,7 metra), dłuższa będzie dostępna także jako samochód siedmioosobowy. Poza tym Toyota zaoferuje trzy odmiany pojazdu – dostawczą, brygadową (określaną często jako mixto) oraz w pełni osobową. Najdłuższa odmiana dostawcza, wyposażona w opcję “smart cargo” będzie dysponować przestrzenią ładunkową ponad 4 metrów sześciennych i jako jeden z niewielu samochodów w tej klasie zmieści na pace aż dwie europalety.


Podobnie jak w pozostałych braciach spod znaku francuskich oraz niemieckiej marki, tak i pod maską Toyoty znajdą się silniki benzynowe oraz diesle o mocach od 75 do 130 koni mechanicznych. Klienci będą mieli do wyboru skrzynie manualne oraz automatyczne. Poza tym na pokładzie znajdzie się sporo nowoczesnych systemów wspierających kierowcę. W ich skład wejdą między innymi: radar rozpoznający znaki drogowe, system przygotowujący pojazd do zderzenia, adaptacyjny tempomat, system wykrywający zmęczenie kierowcy, czy asystent utrzymania na pasie ruchu.

Do salonów nowy kombivan Toyoty powinien trafić na początku przyszłego roku. Na razie nie wiadomo jakie są ustalenia PSA oraz japońskiej marki w sprawie polityki cenowej.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij