MENU

Volkswagen up! R-Line – szybki tylko z wyglądu

MINI Cooper Oxford Edition – nowy rok szkolny

4 września 2018 Great news! Autor:

Toyota Corolla Touring Sports – praca u podstaw

Zapomnijcie o dobrze znanym Aurisie i poznajcie jeszcze lepiej znaną od dawna Corollę. Toyota zaprezentowała jej nowe wcielenie z nadwoziem kombi.

Dlaczego Toyota prezentując wersję hatchback nowej Corolli od razu nie zaprezentowała odmiany kombi? Ponieważ nie jest ona tylko przedłużonym hatchbackiem, ale bazującym na innej platformie modelem. Dzięki temu projektantom udało się wygospodarować jedną z największych w klasie przestrzeni na nogi dla pasażerów siedzących z tyłu oraz aż 598 litrów przestrzeni bagażowej. Dzięki temu Corolla będzie teraz grać w tej samej klasie co Golf Variant czy Octavia Kombi.

Zmiany konstrukcyjne w stosunku do krótszej odmiany są następujące:

– rozstaw osi zwiększono do 2700 mm,
– zawieszenie z przodu to teraz kolumny MacPhersona.

Opcją będzie zawieszenie adaptacyjne. Zmianie nie ulegają natomiast silniki. Jedynym konwencjonalnym w gamie będzie doładowany benzyniak 1.2 o mocy 114 KM. Pozostałe dwie jednostki to hybrydy o mocy niespełna 120 i 180 KM. Diesel nie będzie już dostępny, przynajmniej dla klientów w Europie.

Toyota zadbała także o odrobinę technologii na pokładzie. Opcjami będą bezprzewodowa ładowarka dla smartfonów, system nagłośnienia JBL, wyświetlacz head-up i nowy system multimedialny. Szczegóły zapewne poznamy już za miesiąc podczas premiery auta na targach w Paryżu.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij