MENU

Robert Lewandowski dostał nowe auto

Volkswagen liderem sprzedaży, Alfa Romeo liderem wzrostu

Toyota i-Ride Concept

16 października 2017 Great news! Autor:

Toyota Concept-i Ride – nowoczesność dla wszystkich

Na zbliżających się targach w Tokio japoński gigant zaprezentuje samochód, który swoją formą jest skierowany do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Toyota i-Ride Concept

Toyota i-Concept Ride to malutki samochód o napędzie elektrycznym. Zdaniem producenta pojazd ma być zdolny do przejechania około 150 km na jednym ładowaniu. Jego długość to zaledwie 2500 mm, szerokość wynosi 1300 mm, a wysokość 1500 mm. Wszystko to przy rozstawie osi wynoszącym zaledwie 1800 mm. Przy tak małych rozmiarach Toyota wygospodarowała jednak wystarczającą ilość miejsca dla dwóch pasażerów z przodu, z tyłu natomiast znajduje się miejsce na złożone wózki inwalidzkie.

Toyota i-Ride Concept

Nietypowe, otwierane do góry niczym w Mercedesie SLS drzwi nie są tu zamontowane tylko dla zrobienia niezłego show. Mają praktyczne zastosowanie – mają ułatwić dotarcie do wnętrza pojazdu osobom niepełnosprawnym. Przesuwany elektrycznie fotel ma dodatkowo pomóc dostać się za kierownicę pojazdu.

Toyota i-Ride Concept

Kierownicę? To określenie nieco na wyrost. Concept-i Ride jest sterowany za pomocą przypominających nieco kontrolery do gier video joysticków. Umiejscowione na podłokietnikach foteli kontrolery służą za kierownicę oraz można za ich pomocą obsługiwać wybrane funkcje auta. Deska rozdzielcza została uproszczona do… jednego dużego ekranu. Kierowca oraz pasażer znajdą na nim wszystkie niezbędne do jazdy informacje, takie jak prędkość, nawigację satelitarną czy wskazania dotyczące pozostałej w akumulatorach energii.

Toyota i-Ride Concept

Toyota Concept-i Ride zostanie zaprezentowana 25 października podczas targów w Tokio, wraz z opisywaną przez nas wcześniej nową generacją modelu Century.


Toyota i-Ride Concept Toyota i-Ride Concept

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij