MENU
2018 Range Rover Sport

Debiutuje odświeżony Range Rover Sport

Volkswagen podał cennik modelu T-Roc

2018 Toyota Century

5 października 2017 Great news! Autor:

Toyota Century – jazda po cesarsku

Japoński producent właśnie zaprezentował nową generację swojego flagowego modelu, choć jest on w sprzedaży od 1967 roku to dopiero… trzecia generacja!

2018 Toyota Century

Aż trudno w to uwierzyć, ale Toyota Century, dostępna tylko na rynku japońskim od przeszło 50 lat, doczekała się dopiero trzeciego wcielenia. Flagowa limuzyna pod nadwoziem w stylu retro, nieodbiegającym w cale standardom lat 70. czy 80. kryje zaawansowaną technologię.

2018 Toyota Century

Nowa generacja limuzyny nieznacznie urosła. Mowa tu o naprawdę sporym aucie, długość Toyoty wynosi aż 5,3 metra, a szerokość to blisko 2 metry. Wydłużeniu uległ rozstaw osi (3090 mm), dzięki czemu w i tak niemałym wnętrzu znajdzie się jeszcze więcej miejsca dla pasażerów. Tylne siedzenia są podgrzewane, mają funkcję masażu oraz można je ustawiać w kilku płaszczyznach, dzięki czemu każdy znajdzie w nich idealną pozycję. Tapicerka standardowo jest w 100% wełniana, w najwyższej wersji wyposażenia jest natomiast skórzana. Pomiędzy fotelami znalazł się ekran systemu multimedialnego, za pomocą którego podróżni mogą także zarządzać ustawieniami klimatyzacji. System audio wyposażono w 20 głośników, natomiast dla ludzi pracy na pokładzie znalazł się… stolik do pisania.

2018 Toyota Century

Pod maską nielubiany przez wielu downsizing. O ile tak można nazwać zastąpienie starej jednostki V12 jednostką V8 o pojemności 5 litrów. Potężnego benzyniaka wspomaga silnik elektryczny, co oznacza że mamy tu do czynienia z klasycznym układem hybrydowym. Choć Toyota nie zdradza jeszcze szczegółów, to kod silnika zdradza, iż będzie to ten sam układ hybrydowy co w Lexusie LS 600h poprzedniej generacji – dokładnie takim, jakiego mieliśmy okazję testować. Moc systemowa układu wynosi zatem 394 KM.

2018 Toyota Century

Toyota wyposażyła model Century w najnowocześniejsze technologie z zakresu wspomagania kierowców. Poza tym na pokładzie znajdzie się system mający na celu odizolowanie wnętrza od dochodzących z zewnątrz auta odgłosów, w szczególności toczenia oraz pracy silnika. W tym celu specjalne rozwiązania mają za zadanie wygłuszać aktywnie wnętrze. Opony natomiast skonstruowano tak, aby emitowały jak najcichsze dźwięki.

2018 Toyota Century

Choć samochód dostępny jest tylko dla klientów w Japonii warto odnotować, że typu auta wciąż powstają gdzieś na świecie. Pomimo, że dla europejskiego klienta nadchodzące targi motoryzacyjne w Tokio są w zasadzie mało znaczącą imprezą, o tyle z punktu widzenia fana motoryzacji są ciekawym wydarzeniem. Nowe Century swoją premierę będzie miało podczas wyżej wspomnianego salonu już 25 października.


2018 Toyota Century 2018 Toyota Century

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij