MENU

DS E-TENSE – pod prąd

Fiat Tipo SW zadebiutuje w Genewie?

Touring Disco Volante Spyder

26 lutego 2016 Great news! Autor:

Touring Disco Volante Spyder – sztuka najwyższych lotów

O takich samochodach można by pisać w nieskończoność, ale my wstrzymamy się z potokiem słów, bo na nowe Disco Volante Spyder najlepiej jest po prostu patrzeć.

Każdy ma swój gust, ale istnieje coś takiego jak obiektywne piękno. To pojęcie łączy się z odpowiednimi proporcjami, wyczuciem stylu i odpowiednim stosowaniem stylistycznych smaczków. Touring już nieraz pokazał, że zna się na tym doskonale i najlepszym tego dowodem było niesamowite Disco Volante. Wydawało się, że nie da się zrobić auta, które bardziej chcielibyśmy mieć – aż do teraz, kiedy stworzono wersję z otwartym dachem.

Touring Disco Volante Spyder

Disco Volante Spyder także bazuje na Alfie Romeo 8C, ale mechanizm otwierania dachu stworzono od postaw. Właściwie, jak twierdzi sam szef działu projektowego firmy, auto zaprojektowano tak, jakby w ogóle miało nie mieć dachu. Tak więc zamiast materiałowego namiotu mamy tutaj dwa panele z włókna węglowego, ważące jedynie w sumie 7 kilogramów, które idealnie mieszczą się w bagażniku.

Touring Disco Volante Spyder

Samochód jest krewnym w jednej linii dla Alfy Romeo C52 z 1952 roku, która zdobyła przydomek właśnie Disco Volante. Cały projekt ma więc do niej nawiązywać. Karoseria jak zwykle u Touringa to wyrób rzemieślniczy. Wspaniałe linie i opływowe kształty uzyskano ręcznie formując płaty aluminium. Dziełem w sztuki samych w sobie są dwa charakterystyczne garby tuż za fotelami. Całość po prostu zwala z nóg i zaskakuje przy każdym kolejnym spojrzeniu z innego kąta.

Touring Disco Volante Spyder

To wszystko to wspaniały prezent na 90. urodziny firmy Touring Superleggerra. Disco Volante Spyder będzie niezwykłą atrakcją targów w Genewie, ponieważ tylko 7 takich aut trafi do klientów. Szczęściarze.


Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder

Touring Disco Volante Spyder Touring Disco Volante Spyder

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij